Handel kwitnie w internecie

Handel kwitnie w internecie wikipedia

Dzięki atrakcyjnym usługom firm hostingowych rozpoczęcie działalności w internecie jest dostępne dla właściciela każdego, nawet najmniejszego sklepu. Warto w ten sposób pozyskać nowe źródło przychodów.

Handel w internecie rozkwita. Według analityków firmy PMR w 2014 roku Polacy kupili w e-sklepach towary o wartości ponad 27,3 mld zł. To o 15 proc. więcej niż rok wcześniej. Zdaniem badaczy tempo wzrostu rynku w najbliższych latach utrzyma się na wysokim poziomie. Coraz więcej osób robi zakupy w sieci. Tylko w ciągu ostatnich sześciu lat liczba e-sklepów zwiększyła się kilkukrotnie. Jeszcze w 2006 roku w Polsce było ich niecałe 3 tysiące, teraz pojawiają się szacunki mówiące nawet o 20 tysiącach. Dodatkowo wydaje się, że w czasach recesji sprzedaż internetowa jest dobrym sposobem na pozyskanie dodatkowych przychodów oraz na budowanie przewagi konkurencyjnej. Rosnąca popularność handlu elektronicznego powoduje, że stale przybywa nowych e-sklepów. Nie bez znaczenia jest również atrakcyjna i stale rozwijająca się oferta firm hostingowych. To na wynajmowanych od nich serwerach, korzystając z ich oferty rośnie polski e-handel.

Podobne artykuły:

– Dzięki niskim kosztom, które nie powinny przekroczyć kilkuset złotych rocznie, praktycznie każdy przedsiębiorca prowadzący lokalny, mały sklep, może zarabiać w całej Polsce. Sklep internetowy stanie się dobrym uzupełnieniem stacjonarnej placówki umożliwiając dotarcie do większej grupy klientów – przekonuje Michał Trziszka z firmy hostingowej INFO-CAL, właściciela serwisu cal.pl.

Widoczne usługi

Internet jest miejscem, gdzie należy się wyróżnić. Jednym ze sposobów może być założenie e-sklepu w domenie branżowej. Większość przedsiębiorców korzysta z domen .com bądź rozszerzeń narodowych .pl. Obecnie ponad 100 milionów stron posiada rozszerzenie .com. W rezultacie firmy wchodzące na rynek mają kłopot z pozyskaniem odpowiedniej domeny. Lwia część jest zarezerwowana przez podmioty już działające na rynku. Tymczasem istnieje możliwość wykorzystania bardziej oryginalnych „końcówek”. Sklep odzieżowy może działać w domenie .moda, sklep plastyczny .art, z tuszami do drukarek .ink, a nazwa strony pizzerii może kończyć się na .pizza. Lista możliwych rozszerzeń jest bardzo długa.

– Dlaczego warto je stosować? Wiele firm posiada podobne lub takie samy nazwy, dlatego wykorzystanie domeny branżowej ułatwia klientom dotarcie do odpowiedniego dostawcy. Pełnią one rolę podobną do drogowskazu. Posiadanie odpowiedniego rozszerzenia np .tech w przypadku sklepu komputerowego niesie czytelną informację o charakterze prowadzonego biznesu. To główny powód, dla którego warto zainteresować się domenami branżowymi – zauważa Michał Trziszka.

Kompetentny dostawca

Na polskim rynku hostingu walka o klienta toczy się i będzie toczyła się nie za pomocą ceny, ale zapewniania klientom usług dodatkowych — od rejestracji w setkach nowych domen przez kreatory stron po przydatne dla e-sklepów wtyczki do korzystania z brokerskich usług kurierskich czy płatności.

– Dla osób startujących z internetowym biznesem bardzo ważne są, zapewniane przez nas dodatkowe usługi typu kreator stron www, płatności i inne rozwiązania pomocne przy założeniu sklepu. Oczywiście priorytetem są dostępność usług i ich bezpieczeństwo na najwyższym możliwym poziomie, które gwarantujemy dzięki profesjonalnemu Data Center ulokowanemu w Polsce. Wykonujemy kopie zapasowe wszystkich danych przechowywanych na naszych serwerach na osobnych maszynach o zaostrzonej polityce zabezpieczeń. Możesz mieć pewność, że dane nie znikną, nawet wtedy kiedy przez przypadek zostaną usunięte – podsumowuje Michał Trziszka.

cal.pl