Import z Chin - z kim warto nawiązać współpracę?

Import z Chin - z kim warto nawiązać współpracę? bezpiecznyimport.pl

Import i sprzedaż produktów z Chin to nadal bardzo opłacalny biznes.

O tym, jak importować z Chin tanio, bezpiecznie, nowocześnie, bez ryzyka i nadmiaru papierkowej roboty, opowiada Łukasz Białasik, kierownik polskiego oddziału serwisu bezpiecznyimport.pl.

Stara jak świat zasada handlu – kupić tanio, sprzedać drogo – może nabrać całkiem realnych kształtów, jeśli zdecydujemy się na import z Azji. Pomysł może okazać się jeszcze lepszy i łatwiejszy w realizacji, gdy uświadomimy sobie, że mamy do dyspozycji innowacyjne narzędzie, które całkowicie zmienia sposób robienia zakupów w Azji.

Czym przeraża chiński smok?

Zakupy w Azji wymagają olbrzymiej wiedzy i doświadczenia, rozeznania w ekonomicznych i prawnych aspektach importu, sprawdzonych kontaktów biznesowych, umiejętności negocjacyjnych i w końcu odpowiednich zasobów finansowych – zaczyna wyliczać Łukasz Białasik. Ta lista może rozciągać się w nieskończoność, gdy uświadomimy sobie, jak wiele mniejszych i większych zadań musimy skrupulatnie zaplanować i wykonać. Stale trzeba też trzymać rękę na pulsie, a gdy coś pójdzie nie tak, być przygotowanym na konieczność szybkiego i sprawnego rozwiązania problemu.

W praktyce i przy niedostatecznej organizacji zrealizowanie planów importowych może urastać do rangi zadania nie do przeskoczenia, dlatego wiele firm w ogóle rezygnuje z takiej drogi rozwinięcia prowadzonej działalności – mówi Białasik i dodaje: – Zupełnie niepotrzebnie, bo istnieją sposoby, dzięki którym każdy może zacząć zarabiać na sprzedaży produktów importowanych z Azji czy z innych kontynentów.

Na zakupy w Państwie Środka

Na polskim rynku działa wiele firm, które pośredniczą w imporcie i eksporcie towarów pomiędzy Polską a Chinami, jednak większość z nich za swoje usługi pobiera niemałe opłaty, import realizuje głównie na duże zamówienia, a klient często ma wrażenie braku kontroli nad zleconymi pracami i jest przygnieciony ilością spraw, które nadal musi załatwić osobiście. To odstrasza potencjalnych inwestorów. Ale tak nie musi być.

Nowoczesna platforma e-commerce – tani import bez pośredników

Bazując na najlepszej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu, stworzyliśmy serwis bezpiecznyimport.pl – narzędzie do transakcji handlowych z Chinami – tłumaczy Łukasz Białasik. Ideą powstania serwisu było umożliwienie polskim firmom dokonywania zakupów w Chinach w sposób bezpieczny, wygodny i nowoczesny. Na czym polega innowacja? Na tym, że klient nie importuje, tylko kupuje wybrany przez siebie, importowany z Azji towar od polskiej firmy.

Prosta zmiana funkcjonowania modelu importowego okazała się strzałem w dziesiątkę, a wykorzystanie platformy e-commerce pozwoliło maksymalnie skrócić łańcuch pośredników i umożliwiło zamawianie małych ilości produktów po cenach importowych, dostępnych aż 40% taniej niż w hurcie, co doceniają firmy niedysponujące dużym kapitałem.

Bez ryzyka i papierkowej roboty

Formalnie, nasz Partner kupuje towar nie od kontrahenta z Chin, ale od nas, czyli polskiej firmy. Na siebie bierzemy też całe ryzyko oraz procedury związane z importem – mówi Białasik.

Serwis oferuje kompleksową usługę importową, na którą składają się m.in. rekomendacja źródeł dostaw, wybór i weryfikacja kontrahenta, negocjacja cen i warunków współpracy, nadzór procesów produkcji i pakowania, obsługa frachtu morskiego do Europy i nadzór załadunku towaru na statek, przeprowadzenie formalności celno-podatkowych, prawnych i finansowych, sporządzenie niezbędnych dokumentów (umowy, zezwolenia, certyfikaty czy tłumaczenia), wprowadzenie towaru do obrotu na terenie UE oraz zorganizowanie transportu i dostarczenie zamówionego towaru pod wskazany adres.

Tworząc bezpiecznyimport.pl, przede wszystkim chcieliśmy pokazać, że importować można inaczej i że to wcale nie musi być trudnym wyzwaniem – dodaje Łukasz Białasik. I rzeczywiście nie jest, o czym przekonały się już dziesiątki partnerów serwisu bezpiecznyimport.pl, który zaopatruje w towar znane sklepy internetowe i największych sprzedawców Allegro, często realizując dla nich usługę importu na zlecenie, a także produkując na zamówienie zabawki w pudełkach według projektu klienta.

Importuj, rozwijaj firmę i zarabiaj

– Powierzamy Partnerowi tylko to, co jest dla niego najważniejsze i najprzyjemniejsze w prowadzeniu biznesu, czyli rozwijanie oferty firmy i czerpanie zysków ze sprzedaży – mówi z uśmiechem Łukasz Białasik.

Nie da się ukryć, że tak innowacyjne podejście do importu jest dla klienta korzystne finansowo, a przede wszystkim zdejmuje z jego barek sporo stresu. Partnerzy serwisu bezpiecznyimport.pl rzeczywiście mogą skoncentrować się już jedynie na najistotniejszych aspektach budowania swojej marki i rozwijania jej rynkowego potencjału.

Dalej

x

0 komentarzy

Nie udało się dodać komentarza, spróbuj ponownie za chwilę

Komentarz powinien być dłuższy niż 5 znaków

Prosze wprowadzić prawidłowy adres e-mail

Nick powinien być dłuższy niż 4 znaki