Innowacje w HR kluczem do sukcesu firmy?

Innowacje w HR kluczem do sukcesu firmy? nf.pl

W ostatnich latach wiele firm odczuwa skutki spowolnienia ekonomicznego, ciągłych zmian i globalizacji. Panaceum na przetrwanie i osiąganie sukcesu może być stosowanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze zarządzania ludźmi.

Działy HR coraz większą wagę przykładają do narzędzi wspierających na przykład proces wyznaczania celów okresowych i rozliczania ich realizacji czy rozwijania pracowników w sposób zindywidualizowany z wykorzystaniem e-learningu. Odwaga we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań z obszaru HR wymaga dużego zaangażowania, ale jest wyjątkowo opłacalna.

Korzystamy z doświadczeń innych

Duży procent innowacji z zakresu HR-u implementowanych w Polsce zainspirowany jest rozwiązaniami z innych krajów. W rodzimych przedsiębiorstwach powstają także zupełnie nowe, autorskie praktyki i narzędzia, które są następnie przejmowane przez inne firmy na rynku lub organizacje poza granicami kraju.

HR INNOVATOR

Nowoczesna Firma – organizator Kongresu Kadry, największego wydarzenia w branży HRM w Polsce, poszukuje i nagradza innowacyjne firmy, które wdrażają nowoczesne rozwiązania z obszaru HR.

A to wszystko w ramach konkursu HR INNOVATOR. Jego druga edycja właśnie ruszyła. Innowacyjne działy personalne mogą bezpłatnie zgłaszać swoje projekty za pośrednictwem strony hrinnovator.pl. Finał konkursu odbędzie się podczas XXI edycji Kongresu Kadry, który odbędzie się w Warszawie w dniach 6-8 maja 2015 r..

Jury konkursu wyłoni finalistów, którzy będą prezentować konkursowe projekty 7 maja podczas kongresu. Prestiżowa statuetka HR INNOVATORA trafi do rąk zwycięzcy tego samego dnia.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 3 kwietnia 2015 r.

Więcej o konkursie na stronie hrinnovator.pl.

Poznaj projekty laureatów Konkursu HR INNOVATOR 2014 

Nowoczesna Firma S.A.