Innowacyjnie o faxie

Innowacyjnie o faxie http://www.freedigitalphotos.net

Wirtualny fax to nowoczesne, unikalne narzędzie biurowe. Pozwala skutecznie oszczędzać czas, energię i papier. Tradycyjny fax można śmiało odesłać do lamusa.

Cała idea opiera się na uproszczeniu procesu wysyłania faksu, kiedy niezbędne są: posiadanie odpowiedniego urządzenia i papieru, nakład czasu, niekiedy angażowanie innych osób w firmie, np. sekretarki. Wirtualny fax pozwala odejść od jego anachronicznej, papierowej formy na rzecz elektronicznej postaci. Cała operacja wygląda dokładnie tak samo jak prosta czynność odbierania i wysłania e-maila.

Wysłany E-Fax to po prostu mail z załącznikiem w formacie PDF, tyle że nie posiada treści w okienku, gdzie zazwyczaj się ona znajduje. To właśnie załącznik jest tym dokumentem, który chcemy przefaksować. Może być to plik o dowolnym rozszerzeniu (.pdf, .jpg, .doc), ponieważ nie wpływa to w żaden sposób na jego odczytanie. Potem i tak załącznik jest zamieniany w PDF. Tak przygotowany mail wysyłany jest na adres w postaci: nrfax@e-fax.com.pl, co jest możliwe po wcześniejszym upoważnieniu adresu mailowego nadawcy. Podobnie upoważnia się konto e-mail klienta do odbioru faksu na numer, którego wyboru dokonuje podczas aktywacji usługi u swojego dostawcy.

Zalety i korzyści wirtualnego faxu

Po pierwsze: oszczędzamy bezcenny czas. Wysyłanie faksu w formie elektronicznej trwa krócej. Nie trzeba już czekać w kolejce do tradycyjnego faksu, a kiedy skończy się papier – biec do sklepu. Ten sam adres faksu może być przyporządkowany kilku pracownikom danej firmy, co pozwoli nadawcy na wysłanie dokumentu automatycznie do wszystkich zainteresowanych. Jednocześnie, w przypadku gdy jest to korespondencja poufna, wystarczy wysłać wiadomość na konkretny numer (np. prezesa, dyrektora etc.), by mieć pewność, że nikt poza adresatem jej nie przeczyta. Po drugie, rozwiązanie sprawnie organizuje dokumentację, której nie trzeba już składować w specjalnych miejscach, mając ją dostępną w każdej chwili na własnym komputerze. Wirtualny fax zawsze jest czytelny i rzadko zdarza się, aby nie dotarł do miejsca przeznaczenia.

Podobne artykuły:Silnym argumentem za wyborem tego rozwiązania jest także jego mobilność. To szalenie istotne, zwłaszcza dla małych firm lub przedsiębiorców, których charakter pracy wymaga bycia w ciągłym ruchu. W firmach transportowych i biurach podróży, posiadających swoje oddziały w wielu miejscach świata, lub firmach organizujących przyjęcia czy wszelkich innych rodzajach działalności wymagających szybkiego kontaktu, wirtualny fax sprawdza się doskonale.

A zatem, jak w kilku słowach można podsumować zalety wirtualnego faxu?

  • Skuteczne uporządkowanie korespondencji faksowej w firmie.
  • Radykalne obniżenie kosztów faksowania – nawet o 80% w skali roku.
  • Wygoda i łatwość wysyłania dokumentów.
  • Oszczędność czasu.
  • Ekologia (nie używamy papieru).
  • Dostępność usługi w każdym miejscu na świecie.
  • Czytelność otrzymywanych faksów.

To możesz być ty…

Pan Tomasz wyszedł ze swojej firmy w piątek tuż po godz. 19:00. Był zmęczony, a jeszcze tego samego dnia czekał go lot samolotem do Frankfurtu. Od kilku lat zajmował się wyposażeniem biur, wizyta w Niemczech miała przynieść kolejną szansę na rozwój. Dosłownie pół godziny przed odlotem dostał telefon od Pana Waldka – zdolnego stolarza, wykonującego dla niego specjalne zamówienia dla wymagających klientów, którzy potrzebowali np. wyjątkowego stołu do sali konferencyjnej. Pan Waldek dzwonił, bo od trzech dni czekał na projekt jednego z takich stołów, ale zabiegany Pan Tomasz zapomniał go wysłać pocztą. Pan Waldek to świetny fachowiec, ale starszy człowiek, komputer to dla niego czarna magia. Na szczęście okazało się, że Pan Waldek ma u siebie w zakładzie telefon z tradycyjnym faksem. Dzięki usłudze E-Fax Pan Tomasz mógł w poczekalni lotniska szybko włączyć swojego laptopa i przesłać Panu Waldkowi długo oczekiwany projekt – stół miał być stylizowany na średniowieczną ławę, czekał na niego armator ze Szczecina.Anna Solak Ogicom “Spider Sp. z o.o. S.K.A.