Jak będąc nauczycielem podreperować swój budżet w trakcie wakacji?

Jak będąc nauczycielem podreperować swój budżet w trakcie wakacji? brand.ceo

Nauczyciele mają długie wakacje, których wielu im zazdrości. Oczywiście mogą ten czas poświęcić na zasłużony odpoczynek albo… na podreperowanie domowego budżetu. Jak mogą to zrobić? Wyjeżdżając do wakacyjnej pracy w charakterze opiekuna seniorów.

Nauczyciele mogą sobie pozwolić na dość długi wakacyjny odpoczynek, bo trwający aż 2 miesiące. Z powodu niskich zarobków w oświacie niewielu jednak może wyjechać na 2 miesiące do ciepłych krajów. Dlatego z powodzeniem mogą w tym czasie zwyczajnie sobie dorobić. Firmy pośredniczące w wyjazdach zagranicznych w charakterze opiekuna seniorów poszukują kandydatów nie tylko na dłuższe kontrakty, ale także na jedno-, dwu- i trzymiesięczne umowy. Daje to szansę nauczycielom na podjęcie wakacyjnej, dobrze płatnej i dającej inne korzyści pracy.

Idealna praca na wakacje dla nauczycieli

Firmy pośredniczące w takich wyjazdach w charakterze opiekuna seniorów poszukują osób ze znajomością języka i doświadczeniem w opiece nad osobami starszymi do podjęcia pracy nie tylko w ramach dłuższych kontraktów, ale także w wakacje. Wyjazdy takie trwają od 1 do 3 miesięcy w zależności od dostępności kandydata. Wymaga się znajomości języka niemieckiego lub angielskiego oraz doświadczenia, choćby małego, w opiece nad seniorami. Ważne jest także to, by kandydat posiadał cechy takie jak: cierpliwość, umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów oraz sumienność i lubił towarzystwo osób starszych.

Najpierw firma sprawdza znajomość danego języka i doświadczenie kandydatów, a następnie zaprasza kandydatów na szkolenia i kursy przygotowujące do tej pracy. Także osoby z niewielkim doświadczeniem w opiece mogą zostać profesjonalnymi opiekunami.

Nauczyciele, którzy zdecydują się na wyjazd zagraniczny w charakterze opiekuna seniorów mają zapewnione: transport w obie strony, zakwaterowanie (w domu seniora) i stały kontakt z opiekunem kontraktu oraz specjalną infolinią.  Przed wyjazdem zawsze podpisywana jest umowa, która określa zakres wykonywanych obowiązków oraz prawa opiekuna i warunki pracy.  Czas jej trwania jest uzależniony od dostępności danego kandydata.

Podreperowanie budżetu i nie tylko

Największą motywacją dla nauczycieli do wyjazdu do pracy na wakacje jest oczywiście wynagrodzenie i to bardzo atrakcyjne, dzięki czemu mogą podreperować swój budżet. To oczywiście najważniejsze. Ale to nie wszystko. Wyjeżdżając do pracy w Niemczech czy pracy w Anglii w charakterze opiekuna seniorów, można liczyć także na inne korzyści. Przede wszystkim dzięki zakwaterowaniu w domu seniora oraz jego rodziny można podszlifować język niemiecki czy angielski, można także poznać miejscowe obyczaje i kulturę. A co najlepsze, można podróżować, zwiedzić miasto, w którym się mieszka oraz okolice, także te dalsze.