Jak wygląda nauka w E-edu.pl, czyli szkolenie okiem kursanta

Jak wygląda nauka w E-edu.pl, czyli szkolenie okiem kursanta © Robert Kneschke - Fotolia.com

Kursy online, szkolenia online, nauka przez Internet – dlaczego nie miałbym skorzystać z tej metody kształcenia i ja. Hmm… poszukajmy ciekawej dla mnie oferty.


Jest, znalazłem – portal E-edu.pl – nowoczesna metoda kształcenia dla ciebie. Zobaczmy jaka jest ich oferta: Dietetyka, Kosmetologia, Logopedia, Marketing, Media społecznościowe, Pedagogika, Prawo, Zarządzanie. Wybór duży, kursy ciekawe – na co się więc zdecydować? Zawsze chciałem prowadzić swój fanpage na Facebooku. Skorzystam więc z kursu z kategorii Media społecznościowe. I co dalej? W łatwy i szybki sposób wybieram najbardziej odpowiadający mi termin kursu. Klikam „Zapisz się”, dokonuję płatności online za kurs i… gotowe! Teraz muszę czekać na dane logowania do platformy. Sprawdzam skrzynkę mailową – jest! Jest mail od administratora platformy ze wszystkimi ważnymi dla mnie, już kursanta, informacjami.Z niecierpliwością wyczekuję dnia rozpoczęcia kursu. Nie wiem czy sobie poradzę, ale wiem, że nad prawidłowym przebiegiem pracy na platformie czuwa koordynator, do którego w każdym momencie kursu mogę się zwrócić o pomoc. Jest i trener, który przez 3 tygodnie będzie mnie prowadził przez labirynt terminów używanych w mediach społecznościowych oraz odkryje przede mną tajemnice związane z tematyką kursu.


Kurs się rozpoczął. Trener skrupulatnie każdego dnia dyskutuje z grupą na forum, omawia zagadnienia od strony praktycznej. Nie mogę doczekać się czatu – wreszcie będę mógł podyskutować merytorycznie z panem Tadeuszem, który zawsze ma inne zdanie niż pozostali kursanci. No cóż – w każdej grupie jest ktoś, kto w mniej lub bardziej imponujący sposób wyróżnia się na tle grupy.


Na koniec każdego modułu, który trwa tydzień, trener dokonuje podsumowania omawianych zagadnień i wystawia oceny każdemu kursantowi. Na szczęście każdy kursant widzi w swoim wirtualnym dzienniczku tylko swoje oceny. Uf… No nie jest źle – dostałem 5 i komentarz od prowadzącego, że podoba mu się moje kreatywne podejście do tematu. Czuję się zmotywowany i już nie mogę się doczekać kolejnych części kursu.


Moduł drugi – no łatwo nie było. Testy sprawdzające wiedzę naprawdę tę wiedzę weryfikują. Dobrze, że przeczytałem materiały zamieszczone w kursie. Dzięki temu udało mi się tę część zaliczyć. Tym razem na 4, ale nie ma tego złego – w ostatnim module bardziej się postaram.


Moduł 3 – ostatni. Wszyscy kursanci się już znają, atmosfera, pomimo ciężkiej pracy, jest sympatyczna. Trener, pomimo tego, że bardzo dokładnie nas sprawdza, mobilizuje do nauki i dzieli się swoją praktyczną wiedzą. Na pewno przyda się to każdemu, kto po kursie będzie tę wiedzę wykorzystywał w swojej pracy. Grupa została podzielona na dwie podgrupy – mamy za zadanie, podczas spotkania czatowego, przekonać niedowiarków z grupy przeciwnej, co do skuteczności oddziaływania mediów społecznościowych na klienta. Okazało się, że godzina, którą trener przeznaczył na czat to za mało – nie mogliśmy skończyć. Ale udało się – przekonaliśmy grupę przeciwną, co do konieczności obecności firmy w mediach społecznościowych. Ocena z tego modułu – 5. No dumny jestem bardzo.


I już – koniec kursu. Będzie mi brakowało codziennego siedzenia przed komputerem, czytania wypowiedzi kolegów z grupy, merytorycznych dyskusji i burzy mózgów. Wiele się dowiedziałem – i co najważniejsze, mogłem się uczyć w najbardziej odpowiednim dla mnie czasie i miejscu. Z pewnością to nie ostatni kurs online, w którym biorę udział. Fachowa opieka zespołu E-edu.pl oraz sprawna organizacja kursu spowodowały, że ta forma nauki zyskała kolejnego zwolennika. A ja dumnie spoglądam na certyfikat ukończenia kursu i już szukam kolejnego szkolenia, w którym będę mógł wziąć udział.

AP Edukacja – Platforma E-edu.pl