Jak zarabiać na blogu?

Jak zarabiać na blogu? momius - Fotolia

Prowadzenie bloga może być Twoim hobby lub wiązać się z Twoimi zainteresowaniami, ale może także przysporzyć ci dodatkowych dochodów.

Blogger jest to osoba, która prowadzi w Internecie coś w rodzaju pamiętnika. W przypadku bloggerów zarabiających pieniądze, są tam umieszczane treści przydatne innym użytkownikom Internetu – a więc przede wszystkim wiadomości dotyczące obszaru, którym zainteresowany jest blogger – od modelarstwa kolejowego i zdrowej żywności po prowadzenie biznesu.

Oglądalność przede wszystkim

Podstawowym warunkiem dochodowości bloga jest jego wysoka oglądalność. Jest to dla reklamodawców podstawowy sygnał, że blog jest wart zainteresowania. Aby strony bloga były chętnie odwiedzane przez użytkowników, musi on mieć interesującą zawartość, być często uzupełniany nowym contentem oraz dotyczyć tematyki zawierającej wysoko notowane słowa kluczowe.

Nie możesz także zapomnieć o atrakcyjnej grafice, warto także na blogu umieścić możliwość zamawiania newslettera, co daje dodatkowe możliwości marketingowe. 

Podobne artykuły:

Od czego zacząć?

Aby rozpocząć wydawanie swojego bloga, należy przede wszystkim:

  1. Skupić się na tematach i obszarach, które na prawdę Cię interesują i są Twoją pasją. Dzięki temu blog będzie miał zawartość na odpowiednim poziomie i będzie interesujący dla internautów.
  2. Musisz nabyć odpowiednią domenę – najlepiej o nazwie związanej z tematyką bloga (np. zdrowazywnosc.pl; gotowanie; twojbiznes itd.
  3. Wybrać serwis, na którym będzie zainstalowany blog (np: blogger.com lub wordpress.com.)
  4. Zadbaj o regularne uzupełnianie wpisów na Twoim blogu.
  5. Zadbaj o pojawienie się linków do Twojego bloga na innych stronach i blogach.

Znajdź swoją niszę

Jeżeli określiłeś już obszary tematyczne, które są dla Ciebie interesujące lub Cię pasjonują, możesz zacząć tworzyć swojego bloga. Aby miał on jak największą oglądalność, powinieneś sprawdzić, jakie słowa kluczowe i frazy mieszczące się w danej tematyce są najbardziej poszukiwane przez Internautów. Możesz to zrobić korzystając z narzędzia Google Keyword Tool. (https://adwords.google.com/o/Targeting/Explorer__u=1000000000&__c=1000000000&ideaRequestType=KEYWORD_IDEAS#search.none. Wpisując odpowiednie słowo w okienko wyszukiwarki, otrzymasz ranking fraz z tym słowem poszukiwanych w Internecie. Twój blog powinien zawierać te frazy. Dzięki temu będzie miał szanse na wyższą oglądalność. Będziesz więc mógł na nm oferować powierzchnię reklamową lub produkty (np. e-booki lub tzw. stock templates – a więc zdjęcia, loga, rysunki, obrazki itp.).

Zarabianie na blogu - programy:

Google AdSense - jeden z najbardziej popularnych sposobów zarabiania na blogu. Otrzymujesz wynagrodzenie za każde kliknięcie w link reklamowy. Zarobki naliczone są w dolarach i przesyłane na Twoje konto (gdzie zostają przeliczone na złotówki) po uzbieraniu kwoty 70 Euro.
Tradedoubler - sieć reklamowa skupiająca kilkudziesięciu reklamodawców. Wybierasz spośród wielu sklepów internetowych, instytucji finansowych itp. Kwoty prowizji są przesłane na Twoje konto bankowe.
Zanox - sieć działająca podobnie, jak Tradedoubler.
Novem, Afilo, Partneris - polskie sieci reklamowe.

Podobne artykuły:


Ryszard Jórczak Nowoczesna Firma S.A.