Jak zdobyć wymarzony staż?

Jak zdobyć wymarzony staż? fot. francisco_osorio

Rozpoczyna się I edycja programu Start Do Kariery, który ma umożliwić studentom i absolwentom uczelni zdobycie stażu w firmach.

Serwis bezpłatnych ogłoszeń Gumtree rozpoczyna I edycję programu START DO KARIERY, umożliwiającego młodym ludziom zdobycie wymarzonego stażu. Podczas warsztatów, które odbędą się w 5 miastach Polski, studenci i absolwenci wzbogacą swoje kompetencje przygotowując się do rekrutacji pod okiem przedstawicieli firm będących liderami w swoich branżach.

START DO KARIERY to ogólnokrajowa akcja obejmująca:

  • Raport AKTYWNI+, Młodzi Polacy na rynku pracy.
  • Platformę rekrutacyjną startdokariery.pl 
  • Cykl warsztatów w pięciu miastach Polski.

Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest firma Grafton Recruitment. Kampania została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Pierwszym z trzech filarów programu jest raport pt. AKTYWNI+, Młodzi Polacy na rynku pracy. Publikacja diagnozuje sytuację młodych ludzi na rynku zatrudnienia. Jej celem było przedstawienie położenia studentów i absolwentów znajdujących się u progu ścieżki zawodowej. Raport opatrzyli komentarzami eksperci zajmujący się tematyką zatrudnienia: prof. SPWS Izabela Grabowska-Lusińska, socjolog rynku pracy, Artur Skiba, ekspert Business Centre Club, Monika Zaręba, specjalista ds. rynku pracy ze stowarzyszenia Pracodawcy RP oraz Iwo Paliszewski – Marketing Manager z firmy Grafton Recruitment. 

Platforma rekrutacyjna

Drugi filar programu stanowi platforma rekrutacyjna startdokariery.pl, która zostanie uruchomiona w ostatnim tygodniu kwietnia. Za pośrednictwem specjalnego formularza zgłoszeniowego studenci i absolwenci z całej Polski będą mogli zarejestrować się i zaprezentować swoje CV kilku firmom działającym we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Łodzi.

Wszystkie aplikacje zostaną przeanalizowane przez specjalistów firmy Grafton Recruitment, a następnie wraz z rekomendacjami przekazane partnerom akcji, którzy przewidzieli dla kandydatów staże w swoich strukturach. Partnerem akcji START DO KARIERY jest m.in. firma Bridgestone:

- Udział w programie „Start do Kariery” ściśle wiąże się z rozwojem Bridgestone na terenie Polski. Fabryka opon w Poznaniu już dziś jest jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu na świecie, a planujemy dalszy jej rozwój. Do końca 2014 r. zamierzamy zwiększyć zatrudnienie do ponad 1600 osób. Udział w programach takich jak START DO KARIERY jest dla nas doskonałą okazją, by dotrzeć do osób, które potencjalnie mogą zasilić kadry naszego poznańskiego zakładu – wyjaśnia Patrycja Ślosarczyk, Wiodący Specjalista, Koordynator Sekcji Rekrutacji, Rozwoju i Relacji Pracowniczych, Bridgestone Poznań.

Do grona partnerów programu START DO KARIERY już dziś dołączyli: Homebroker, PayPal, Fellowes i Foodpanda. Obecnie finalizowane są rozmowy z kilkunastoma firmami, które również wyraziły chęć zaangażowania się w projekt.

Warsztaty dla młodych osób

Trzecim filarem programu jest cykl warsztatów, które odbędą się w pięciu miastach Polski. Poprowadzą je specjaliści HR z firmy Grafton Recruitment wraz z przedstawicielami partnerów kampanii – osobami na co dzień odpowiedzialnymi za rekrutację w firmach będących liderami swoich branż. Dla młodych osób poszukujących pracy będzie to niepowtarzalna okazja, by z pierwszej ręki uzyskać wskazówki i porady odnośnie tego, jak szukać zatrudnienia, wyróżniać się spośród tysięcy kandydatów i na co zwracać szczególną uwagę podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Cykl rozpoczną warsztaty na Politechnice Wrocławskiej, które odbędą się 21 maja. Spotkania w pozostałych miastach zaplanowano kolejno na: 27 maja, Kraków, Uniwersytet Jagielloński, 4 czerwca, Poznań, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, 11 czerwca, Warszawa, Szkoła Główna Handlowa i 17 czerwca, Łódź, Uniwersytet Łódzki.

 

Gumtree