Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Jak zorganizować wyjazd integracyjny? Eactive

Jeśli pracujesz w firmie, w której trzeba dogadywać się z ludźmi, to z pewnością nie raz zauważyłeś, że stanowi to dość spory problem. Nie jest to tylko uciążliwe dla pracowników, ale także dla ciebie jako szefa.

W takiego typu firmach, bardzo często dochodzi do braku akceptacji innych pracowników, kłopotów z porozumiewaniem się, a co za tym idzie – do kiepskiego lub znacznie wolniejszego prosperowania firmy.

Aby działała ona jak najlepiej, trzeba zadbać o atmosferę w pracy. Jeśli będzie ona przyjemna, to bardziej będzie chciało się przychodzić do pracy, wykonywać swoje obowiązki, a praca w grupie będzie przyjemnością, a nie walką o swoją rację. Dlatego, właśnie powstał pomysł na wyjazdy integracyjne. Nie są one w Polsce, aż tak popularne jak w Stanach Zjednoczonych, ale mają coraz więcej zwolenników. Warto zorganizować w swojej firmie taki wyjazd, aby zintegrować ze sobą pracowników. Trzeba jednak wiedzieć jak to zrobić, aby wyjazd nie okazał się jedną wielka klapą.

Planowanie kosztów

Decydując się na zorganizowanie wyjazdu integracyjnego, trzeba wszystko starannie zaplanować. Pierwsza kwestią są oczywiście koszty. To one będą decydować, gdzie się odbędzie i czy w ogóle będzie miał wyjazd miejsce. Kolejna kwestią jest miejsce, czas oraz organizator. Każdy element, powinien być tak dopasowany, aby realizował podstawowy cel wyprawy. Ustalenie takiego celu, należy do istotnego zadania kierownictwa i pracowników kadr. Bardzo ważne jest, aby potrafić zdefiniować problemy oraz potrzeby firmy w kwestii tworzenia więzi, silnego zespołu oraz relacji interpersonalnych wśród pracowników.

Cele wyjazdu

Jakie najczęściej wyznaczane są cele, które powinien spełniać wyjazd integracyjny? Są to: większe zaufanie pracowników względem siebie, lepsza komunikacja, poprawa kreatywności oraz przeprowadzenie szkolenia. Oprócz tego, wyjazd taki ma również dwa inne cele, do których należą rozładowanie napięcia oraz zlikwidowanie stresu. Bardzo często, takie wyjazdy, są rodzajem nagrody dla zespołu od pracodawcy. To, jakie miejsce oraz program będzie brany pod uwagę na wyjazd, zależy od pomysłowości i budżetu pracodawcy, a także oczekiwań jego pracowników.

Atrakcje dla pracowników

Trzeba pamiętać, że wyjazdy integracyjne, nie odbywają się w drogich hotelach ze SPA, nie ma programów zwiedzania, często elementem wyjazdu są sporty ekstremalne. Bardziej pomysłowe firmy, powierzają zorganizowanie eventu takim firmom jak vrpoint.pl/. Wtedy szansa na niecodzienną rozrywkę jest znacznie większa. Kto nie chciałby pobyć trochę w wirtualnej rzeczywistości? To doświadczenie zupełnie inne od tego, co przeżywamy na co dzień, a równoczesnie to bezpieczna, fascynująca podróż w głąb technologicznych nowinek.