Jaka szkoła dla przyszłego dyrektora?

Jaka szkoła dla przyszłego dyrektora? fot. sanja gjenero

Niezależnie od rodzaju wykształcenia większość polskich szefów to absolwenci czołowych szkół wyższych – zauważa Rzeczpospolita.

Recepta na karierę menedżerską uwieńczoną stanowiskiem prezesa dużej firmy. Najlepiej zacząć od studiów na jednej z renomowanych uczelni.

Przedstawiciele firm executive search podkreślają, że ich klienci nierzadko wskazują konkretne szkoły, które powinien ukończyć kandydat na szefa. Nie bez powodu w naszym zestawieniu dominują czołowe polskie uczelnie, znane od lat z wysokiego poziomu nauczania.
Renomowane uczelnie dbają o to, by utrzymać swą pozycję.

Podobne artykuły:

Student musi mieć umiejętności wszechstronne

– Obecnie nie wystarczy studenta wyposażyć w wiedzę. Trzeba zapewnić mu dodatkowo tzw. umiejętności miękkie, dotyczące zarządzania projektami, pracy zespołowej i kierowania zespołami ludzkimi. Prowadzimy więc szkolenia i warsztaty związane z tą tematyką – wyjaśnia Ewa Chybińska, rzeczniczka Politechniki Warszawskiej.

SGH, której dyplom mają m.in. prezesi Grupy PKP i Deutsche Banku w Polsce, wzmacnia relacje ze swymi absolwentami. – Już drugi rok z rzędu wraz z organizacjami studenckimi zapraszamy ich do symbolicznego powrotu do uczelni. Ma to formę wykładów i case study w których absolwenci SGH dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami uczelni – mówi Marcin Poznań, rzecznik SGH.

Źródło: Rzeczpospolita.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów