Jakie pytania warto zadać na rozmowie rekrutacyjnej?

Jakie pytania warto zadać na rozmowie rekrutacyjnej? firmaodkuchni.pl

Zanim udasz się na rozmowę kwalifikacyjną powinieneś się do niej przygotować. Sprawdź nasze propozycje, dzięki którym zwiększysz swoje szanse na zatrudnienie i dowiesz się kilku ważnych informacji.

Po pierwsze

Pierwszą rzeczą jaką powinieneś wykonać to poszukać informacji o danej firmie. Takie dane mogą być przydatne podczas początkowej rozmowy o tym czym zajmuje się firma.

Przygotuj pytania, które chciałbyś zadać na rozmowie. Pamiętaj, że do każdego stanowiska pytania będą inne(chyba, że dotyczą ogólnych działań firmy).

Przykładowe pytania:

 - Jaki byłby mój zakres obowiązków?

Zadając to pytanie pokazujesz inicjatywę i zainteresowanie. Możesz zapytać dodatkowo o podróże służbowe, jak wygląda dzień w pracy oraz czy pojawiają się dodatkowe obowiązki lub aktywności.

- Jakie są możliwości rozwoju?

Nie rezygnuj z tego pytania i dowiedz się jak wygląda ścieżka kariery w danej firmie. Dla Ciebie też powinna być cenna ta informacja, gdyż dobrze jest wiedzieć czy ścieżka kariery w firmie pokrywa się z Twoimi planami zawodowymi.

- Kto będzie moim przełożonym i w jaki sposób zarządza ludźmi?

To bardzo ważne pytanie, które pozwoli Ci zbudować wizję o Twoim przyszłym szefie, a także o miejscu pracy. Możesz dodatkowo sprawdzić tę osobę na Goldenline lub LinkedIn.

- Ile osób pracuje w dziale, w którym miałbym pracować?

Odpowiedź na to pytanie pozwoli Ci wykreować pierwszą opinie o miejscu Twojej pracy. Dowiesz się czy team, do którego aplikujesz jest liczny czy też nie. Możesz dopytać o podział obowiązków oraz o średnią wieku tych osób.

- Jakie są kolejne etapy rekrutacji?

To pytanie należy zadać zawsze na koniec rozmowy. Pozwoli Ci określić co wydarzy się dalej. Może będziesz mógł lepiej przygotować się do kolejnego etapu? Spytaj ile czasu masz czekać na kontakt? Czy skontaktują się telefonicznie  czy mailowo. Czy rekrutacja ma dalsze etapy, a jeśli tak to jakie? Dobrze jest poprosić rekrutera o informacje, nawet w przypadku gdy decyzja będzie negatywna.

Zadając pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej zwiększasz swoją szanse na zatrudnienie. Dodatkowo odpowiedzi na Twoje pytania pozwolą Ci upewnić się, że stanowisko, o które się ubiegasz jest tym czego szukasz.MS
Prowadzisz firmę albo chcesz zacząć swoją działalność gospodarczą? Ciekawe informacje na ten temat znajdziesz na blogu: http://firmaodkuchni.pl.