Jakimi samochodami jeżdżą dyrektorzy?

Jakimi samochodami jeżdżą dyrektorzy? Maybach

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2013 roku, samochód służbowy był jednym z popularniejszych benefitów wśród dyrektorów.

Spośród wszystkich modeli największym powodzeniem cieszyły się Ford Mondeo oraz Skoda Octavia.

Podobne artykuły:

O własnym aucie marzy wiele osób jednak nie wszystkich na nie stać. Tym problemem nie musi martwić się blisko połowa (47%) osób pełniących funkcje dyrektorskie. Osoby te, otrzymują samochód służbowy, jako benefit pracowniczy. Dodatkowo, wśród osób jeżdżących służbowym autem 40% otrzymuje ryczałt na paliwo.

Jakie były najpopularniejsze modele samochodów, którymi jeździli dyrektorzy? Na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo Ford Mondeo oraz Skoda Octavia. Tymi samochodami jeździło 8,1% dyrektorów. Zaraz za nimi znalazł się Volkswagen Passat, którego używało 7,7% osób.

Najpopularniejsze auta służbowe przysługujące dyrektorom

Wykres Sedlak Sedlak&Sedlak

Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (OBW) przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2013 roku

A co z rocznikami? Niezależnie od marki samochodu, najpopularniejsze roczniki to 2011 oraz 2012. Autami wyprodukowanymi w tych latach jeździło odpowiednio 20% i 22% dyrektorów. Nieco starszego rocznika – 2010, używało 19%. Samochody nowe, które z linii produkcyjnej zjechały jeszcze w 2013 posiadało 11% dyrektorów.

Ile powinieneś zarabiać? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi.

Adam Wrona

Sedlak & Sedlak