Karma dla zwierząt spod Wrocławia. Nestlé właśnie otworzyło nową fabrykę

Karma dla zwierząt spod Wrocławia. Nestlé właśnie otworzyło nową fabrykę Nestle

Nestlé zainwestuje w Polsce ponad 450 mln zł. Właśnie ruszyła wybudowana w Nowej Wsi Wrocławskiej fabryka karmy dla zwierząt. Pracę w niej dostało już 250 osób. Póki co zakończony został I etap inwestycji i ruszyła produkcja mokrej karmy dla kotów.

– Nowa fabryka jest ważną inwestycją, która pozwoli firmie Nestlé Purina nie tylko w Polsce, lecz także w Europie Środkowo-Wschodniej zwiększyć wartości naszej produkcji oraz nasz udział w rynku i da nam większą przewagę konkurencyjną na tym rynku – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Giorgio Vesprini, szef regionu Europy Centralnej i dyrektor generalny Nestlé Purina PetCare w Polsce. – Pozwoli nam również zintensyfikować współpracę z naszymi głównymi klientami w obu kanałach: spożywczym i specjalistycznym – dodaje.

Pieniądze na rozwój

Na razie Nestlé zainwestowało w Nowej Wsi Wrocławskiej ponad 300 mln zł zaplanowanych środków. Pozostała część wydana ma być jeszcze w tym roku.

– Postanowiliśmy podzielić tę inwestycję na to, co już zainwestowaliśmy w nową fabrykę, czyli około 93 miliony franków szwajcarskich oraz na to, co zainwestujemy jeszcze w tym roku, czyli około 44 milionów franków szwajcarskich – deklaruje Giorgio Vesprini.

Podobne artykuły:

Dogodna lokalizacja

Nowa fabryka Nestlé dzięki dogodnej lokalizacji, koło Wrocławia, blisko granicy, pozwala na łatwy dostęp do wszystkich rynków w regionie centralnym. Na obecnym etapie inwestycji całkowita liczba pracowników nowej fabryki wynosi ponad 250, a ponad 95 proc. tych osób stanowią pracownicy z Polski. Dzięki inwestycji pracę mają też lokalni kontrahenci koncernu.

Podobne artykuły:

Liczy się pochodzenie

– Pochodzenie surowca jest dla nas bardzo ważne. Obecnie 75 proc. pozyskujemy lokalnie, a pozostała część pochodzi z obszarów znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie Polski – podkreśla szef regionu Europy Centralnej i dyrektor generalny Nestlé Purina PetCare w Polsce.

Polski, ważny rynek

Karma dla kotów z fabryki w Nowej Wsi trafiać ma także na rynek niemiecki, jednak docelowo rynek polski jest ważny ze względu na dynamiczny wzrost. – Polski rynek jest największym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej, całkowity obrót wynosi około 2 mld zł, więc jest to ważny rynek – ocenia Giorgio Vesprini z Nestlé Purina PetCare w Polsce. – Proszę zauważyć, że estymowana populacja kotów w Polsce wynosi 5,8 mln, a psów jest 7,5 mln. Rynek karmy dla zwierząt jest więc bardzo istotny i perspektywiczny. Mamy wielką szansę zwiększenia jego wartości, stąd zdecydowaliśmy się na uruchomienie fabryki w Polsce.

newseria.pl