Kartony 3- i 5-warstwowe. Najszersza oferta na rynku

Kartony 3- i 5-warstwowe. Najszersza oferta na rynku nf.pl

Opakowania kartonowe z tektury falistej to niezwykle tanie, funkcjonalne i wygodne rozwiązanie dla Twojej firmy.

Sprawdź, czy potrzebne Ci są kartony 3- czy 5-warstwowe i dowiedz się, gdzie znajdziesz najszerszy wybór opakowań na polskim rynku.

 

Najbardziej uniwersalne opakowania, czyli kartony z tektury falistej

Dzięki niskiej cenie i dobrym właściwościom, kartony klapowe z tektury falistej należą do najczęściej wybieranych opakowań. Znajdują zastosowanie  wielu branżach, przede wszystkim do magazynowania i wysyłania różnych towarów. Sprzedawane są w formie płaskiej, lecz bardzo łatwo je złożyć, a następnie dodatkowo zabezpieczyć używając taśmy klejącej.

 

Opakowania tekturowe produkuje się z odpowiednio sklejonej masy papierniczej, zawierającej między innymi makulaturę i ścier drzewny. Z tego względu, kartony są nie tylko tanie i lekkie, ale też ekologiczne. Dla większości klientów ich największą zaletą jest jednak duża wytrzymałość i sprężystość. Zawdzięczają ją specyficznej konstrukcji tektury falistej, która ma lepsze właściwości, niż tektura lita.

 

Jak sama nazwa wskazuje, tektura falista składa się z zewnętrznych, gładkich arkuszy papieru, pomiędzy którymi znajdują się pofalowane arkusze wewnętrzne. Najprostsza konstrukcja to karton z tektury 3-warstwowej (2 arkusze zewnętrze z „falą” w środku), ale gdy doda się kolejne 2 warstwy (1 pofalowana i 1 gładka) otrzymamy karton 5-wartswowy, a następnie 7-wartstwowy. Najpopularniejsze są jednak kartony 3- i 5-warstwowe.

 

Karton 3- i 5-warstowy – który wybrać?

Ogólnie rzecz biorąc, im więcej warstw tektury, tym karton będzie wytrzymalszy oraz odporniejszy na wstrząsy, odkształcenia i wilgoć. Jednocześnie będzie jednak grubszy, cięższy i droższy.

 

Najlżejsze i najcieńsze są kartony 3-warstwowe, wykonane z tektury o grubości od 1,1 do 3,7 mm. Dobrej jakości opakowania tego rodzaju są jednak na tyle wytrzymałe, że sprawdzą się w przypadku większości lżejszych towarów. Możesz w nie zapakować m.in. tekstylia i biżuterię, książki, a także smartfony, laptopy i inny sprzęt elektroniczny.

 

Kartony 5-warstwowe są zrobione z tektury o grubości od 3,7 do 7 mm i przeznaczone do transportu oraz magazynowania w trudnych warunkach. Ponieważ wytrzymają obciążenie do 70 kilogramów, możesz ich z powodzeniem używać przy pakowaniu cięższych przedmiotów, takich jak np. większy sprzęt RTV i AGD czy elementy meblowe.

 

Kto ma najbogatszy asortyment kartonów 3- i 5- warstwowych?

Najszerszy wybór kartonów 3-warstwowych znajdziesz w Rajapack – firmie, która jest liderem na rynku opakowań w Europie. W ofercie jest ponad 110 takich kartonów o różnych kształtach i rozmiarach. Żeby ułatwić Ci znalezienie tego odpowiedniego, na stronie Rajapack.pl podzielono je na 4 kategorie długości:

  • od 10 do 28 cm,
  • od 30 do 39 cm,
  • od 40 do 49 cm,
  • od 50 do 100 cm.

Możesz też skorzystać z wyszukiwarki, gdzie wpisujesz pożądane wymiary (długość, szerokość, wysokość) i po jednym kliknięciu dostajesz listę wszystkich produktów o parametrach najbliższych tym, których szukasz.

 

Również w przypadku kartonów z tektury 5-warstwowej, Rajapack posiada bardzo bogaty asortyment. Na stronie producenta znajdziesz ponad 80 różnych kartonów tego typu. Ten idealny znów znajdziesz albo dzięki wyszukiwarce, albo przeglądając produkty pogrupowane po długości:

  • Od 15 do 38 cm,
  • Od 40 do 48 cm,
  • Od 50 do 65 cm,
  • Od 70 do 118 cm.