Kompetencje przywódcze

Kompetencje przywódcze pressmaster - Fotolia

Jak z menedżera stać się przywódcą? Poznaj najnowsze modele i kompetencje przywództwa oraz strategie rozwoju tych kompetencji

Właśnie ukazała się książką “Jak z menedżera stać się przywódcą? Podręcznik dla menedzerów i coachów” autorki Wioletty Małota, która przedstawia najnowsze modele i kompetencje przywództwa  oraz strategie rozwoju tych kompetencji.

Co w książce?

W książce autorka integruje swoje wieloletnie doświadczenie menedżerskie, znajomość korporacyjnej kultury rganizacyjnej oraz  doświadczenie w pracy jako  Coach I trener z najwyższą kadrą menedżerską przedstawiając w praktyczny sposób proces doskonalenia kompetencji menedżerskich.

Przedstawione  wzorce zachowań przywódczych, opisy przypadków, ćwiczenia skłaniające do refleksji i podjęcia decyzji o zmianie, czynią z książki praktyczny poradnik dla menedzerów i coachów.

Dla kogo?

Jak autorka napisała we wstępie – książka celowo jest napisana krótko i zwięźle, gdyż  jest to gwarantem, że będzie przeczytana przez zapracowanych menedzerów, jednakże dostarcza ona szeroki spektrum najnowszej wiedzy o modelach przywództwa stosowanych w nowoczesnych, światowych organizacjach wraz  narzędziami do ich rozwoju.

Książka oferuje strategie zarówno dla menedżera, który awansuje na wyższe stanowisko (czyli staje się przywódcą ze względu na czekające wyzwania oraz poziom zarządzania) jak i dla doświadczonych przywódców, dla których stanowić będzie pomoc w procesie rozwijania podwładnych.

Opinie tych, którzy już książkę przeczytali:

Polecam ten prosty, dobrze porządkujący nowoczesną wiedzę o przywództwie podręcznik- i bogate źródło inspiracji- wszystkim managerom, którzy już wiedzą, że w dzisiejszych trudnych czasach świat biznesu wymaga by stawali się profesjonalnymi liderami i nie ma od tego odwrotu- Jacek Santorski, dyrektor programowy Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu PW i Values

To doskonały praktyczny przewodnik po nas samych - liderach, menedżerach, szefach- Daniel Ekiel, menedżer w instytucji publicznej

Książka dostępna w sieci księgarni Wydawnictwa Difin oraz na www.księgarnia.difin.p

Podobne artykuły:

AVANTI Szkolenia Coaching Konsulting Wioletta Małota