Kto powinien pracować z domu?

Kto powinien pracować z domu? sxc.hu/profile/scottsnyde

Efektywność pracy zdalnej może zależeć nie tylko od dyscypliny, ale też od cech osobowości a nawet ilości pracy do wykonania.

Managerowie i firmy, którzy całkowicie zabraniają pracy zdalnej swoim pracownikom mogą w ten sposób źle wpływać na produktywność firmy.

Do tej pory przeprowadzono niewiele badań, które by wskazały jacy pracownicy powinni pracować z domu, a jacy lepiej się sprawdzają w biurze.

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez University of Calgary niektórzy pracownicy, zależnie od swojej osobowości, radzą sobie świetnie niezależnie od miejsca pracy.

Najlepiej pracują, zarówno zdalnie, jak i z biura, pracownicy, którzy lubią swoją pracę i wykonują ją rzetelnie, pracują równie skutecznie z domu co z biura.

Ci, którzy mają skłonność do odkładania pracy na później i rozpraszania się, znacznie gorzej rdzą sobie w domu niż w siedzibie firmy.

Nerwus niech pracuje z domu

Zaskakującym wnioskiem była informacja, że neurotycy i osoby nerwowe znacznie lepiej radzą sobie przy pracy zdalnej niż w biurze.

Prawdopodobnie wynika to z problemów ze skoncentrowaniem się w biurze. 

W pracy zdalnej źle sprawdzają się pracownicy, którzy nie lubią swojej pracy oraz ci, którzy mają jej za dużo. Jedni unikają swojej pracy bo tak naprawdę ich frustruje i męczy. A przepracowani z kolei szukają choć odrobiny wytchnienia.

Badanie przeprowadzono na firmie oferującej usługi finansowe oraz rekrutacyjnej. Pracownicy odpowiadali na pytania dotyczące ich zadowolenia z pracy, osobowości oraz jak oceniają efektywność swojej pracy.

Opracowano na podstawie inc.com.

Nowoczesna Firma S.A. Konrad Budek