Zakup serwisu internetowego - na co zwrócić uwagę?

Zakup serwisu internetowego - na co zwrócić uwagę? Image courtesy of cooldesign / FreeDigitalPhotos.net

Jakie elementy przeanalizować, by mieć pewnym, że zainwestowane fundusze dadzą nadzieję na zarobek?

Każda decyzja zakupowa dotycząca serwisu internetowego powinna być poprzedzona głęboką analizą projektu, który zamierzamy nabyć. Jakie elementy warto sprawdzić? Specjaliści z serwisu www.BazarStron.pl zajmujący się profesjonalnym pośrednictwem w zakresie sprzedaży projektów digitalowych zwracają uwagę na następujące kwestie:

Statystyki odwiedzin serwisu

Analiza ruchu na stronie uzyskana za pomocą narzędzi umożliwiających sprawdzenie statystyk (np. Google Analytics) pozwala wyciągnąć bardzo wiele wniosków na temat jakości serwisu. Sprawdzamy zatem przede wszystkim:

  • Liczba odwiedzin serwisu oraz liczba odsłon.
  • Źródła ruchu (z wyszukiwarki, z kampanii marketingowych, innych stron).
  • Czas, jaki użytkownik spędza na stronie.
  • Drogę, jaką użytkownik przechodzi korzystając z serwisu.
  • Konwersje (jeśli w serwisie założone są odpowiednie cele).
  • Współczynnik odrzuceń.
  • Jak zmieniały się poszczególne statystyki na przestrzeni ostatnich miesięcy (czy liczba użytkowników rosła, malała itd.).

Te (oraz inne dane dostarczane przez narzędzie analityczne) pozwalają wnioskować o tym, kto odwiedza serwis, jak z niego korzysta, czy użytkownicy powracają na stronę, czy serwis jest dla użytkownika przyjazny, czy łatwo porusza się on po stronie, a nawet to, czy na witrynę trafią osoby zainteresowane zawartością.

Dzięki tej wiedzy można przewidywać, jakie mogą być przyszłe statystyki serwisu i co możemy tak naprawdę z niego wyciągnąć – czyli czy inwestycja ma szanse się zwrócić czy też cena, jakiej sprzedawca oczekuje, jest przeszacowana.

Podobne artykuły:

Robert Sosnowski