Menedżerskie studia MBA. Gdzie studiować MBA w Polsce

Menedżerskie studia MBA. Gdzie studiować MBA w Polsce Menedżerskie studia MBA

Studia MBA cieszą się stałym zainteresowaniem wśród osób, które zdobyły już wyższe wykształcenie, ale chciałyby kontynuować edukację i jednocześnie zależy im na zdobyciu praktycznej wiedzy oraz nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych.

Kiedy warto zdecydować się na studia MBA i gdzie można zdobyć tytuł Master of Business Administration?

Studia MBA to nie studia dla każdego. Ale każdy słuchacz odniesie realne korzyści

Uczestnicy studiów MBA to osoby z różnorodnych branż i środowisk. Spotykają się tutaj prezesi, dyrektorzy i menedżerowie

Błędem jest twierdzenie, że na studia MBA może pójść każdy. Konieczne jest nie tylko wcześniejsze ukończenie uczelni wyższej (MBA to studia podyplomowe), ale i posiadanie odpowiedniego doświadczenia (co najmniej 2-letniego). Na studia MBA decydują się jednak zazwyczaj osoby nieco starsze, które mają nadzieję na usystematyzowanie zdobytej wcześniej wiedzy, nawiązanie nowych kontaktów i porównanie metod zarządzania stosowanych w różnych firmach. Należy jednocześnie pamiętać, że na studiach MBA każdy uczestnik jest jednocześnie praktykiem – dzięki temu słuchacze czerpią wiedzę nie tylko od wykładowców, ale także korzystają z doświadczenia innych uczestników.

Gdzie można studiować MBA w Polsce?

Program MBA można realizować w jednej z Wyższych Szkół Bankowych. WSB prowadzą studia MBA w 8 miastach Polski, a zainteresowane osoby mają do wyboru kilkanaście programów. Co istotne, aż 9 na 10 absolwentów WSB poleciłoby innym osobom studia na tej uczelni; tak wynika z Badań Atrybutów Marki przeprowadzonych w 2018 r. przez Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia. Studenci i absolwenci MBA szczególnie cenią obsługę uczestników oraz przebieg procesu rekrutacyjnego.

Więcej o studiach MBA na WSB można przeczytać na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/dlaczego-wsb/korzysci-dla-ciebie.