Mobile learning – szkolenie pod ręką

Mobile learning – szkolenie pod ręką admeijer - sxc.hu

Dzięki mobile learning pracownik będzie mógł uczyć się w miejscu wykonywania pracy – wskazuje Krzysztof Zieliński z Fundacji Obserwatorium Zarządzania

Digital Learning Congress był zwieńczeniem projektów E-business Mobile Training i Webinar 2 Learn.

Mobilna nauka

-Uczenie się z wykorzystaniem nowych technologii jest coraz popularniejsze. Nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, by je zastosować – mówił Krzysztof Zieliński z Fundacji Obserwatorium Zarządzania. Szczególne zainteresowanie wzbudzało mobilne uczenie się.

-Mobile learning daje możliwość uczenia się w miejscu pracy. Chodzi o kontekst, w którym informacje są potrzebne – mówił Zieliński. Wskazał, że mobilna nauka może mieć wiele form. Może nią być dostępny na tablecie katalog produktów firmy dla handlowca lub wyświetlany na ekranie smartfona film instruktażowy dla ludzi pracujących w terenie.

-W takiej sytuacji uczenie się jest najskuteczniejsze. Ludzie na szkoleniu są w sytuacji, która wymaga natychmiastowego wykorzystania poznanych informacji. A to jest skuteczne – wskazywał Zieliński.

Podobne artykuły:

Mobilne uczenie się jest także atrakcyjne dla ludzi, którzy wiele się przemieszczają. Z tego typu szkoleń można korzystać w samolocie lub w pociągu, podczas podróży. Czas, który bez tej możliwości by najprawdopodobniej zmarnował, z punktu widzenia pracodawcy.

Nowoczesna Firma S.A. Konrad Budek