Mobilne uczenie dla RFiD

Mobilne uczenie dla RFiD RFiD

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że różne branże korzystają coraz śmielej z dostępnych narzędzi mobile do tego, żeby zdobywać i poszerzać wiedzę.

Na rynku właśnie pojawiła się mobilna wersja metodyki dla RFiD, stworzona przez Hiszpanów, Portugalczyków, Austriaków i Polaków. Co oferuje? 

Projekt nazywa się iMAGING i jest skrótem od: Radio Frequency Identification. RFiD jest technologią pozwalającą na bezprzewodową wymianę danych na krótkich dystansach za pomocą fal radiowych. Przykładem są choćby popularne w Polsce karty zbliżeniowe, choć sama treść dostępna w aplikacji skupia się raczej na aspektach logistyki i magazynowania.

Jak to działa?

Aplikacja ma postać mobilnej strony www. Korzystanie wymaga rejestracji (jest darmowa). Do wyboru mamy wersje w aż 5 językach:

  • Angielski
  • Hiszpański
  • Portugalski
  • Niemiecki
  • Polski

Aplikacja, nie-aplikacja…

Twórcy zdecydowali się na opracowanie treści w postaci strony www, bez konieczności instalacji aplikacji – dostęp jak do każdej strony www, czyli przeglądarka. Dlaczego? Zdecydowały względy praktyczne. Przede wszystkim możliwość użytkowania przez posiadaczy dowolnych urządzeń mobilnych na Androidzie lub iOS. Ważne jest również to, że treści może być poprawiana bez konieczności aktualizowania aplikacji po stronie użytkownika. Wreszcie bardzo ważne – nawet osoby niedoświadczone mogą tworzyć i udostępniać treści, bo strona administracyjna przypomina przyjazny w obsłudze system blogerski. Obecnie tworzenie treści nie jest udostępnione dla każdego, ale już stworzenie 5 wersji językowych praktycznie bez udziału zawodowych programistów, pokazało jak ważny jest to aspekt.

W projekcie tego typu mieliśmy ograniczone środki, ale dużo ciekawej wiedzy do przekazania. Postanowiliśmy więc odświeżyć nasze doświadczenia z zakresu samodzielnego tworzenia mobilnych stron w oparciu o rozszerzenia typu LMS i spróbować. Czas pokaże czy się udało. – mówi jeden z twórców serwisu.

Autorzy aplikacji musieli zdecydować się na pewne kompromisy. Korzystali z dostępnych na rynku rozwiązań, wtyczek, aby nie wynajdywać prochu na nowo. I tak, za ćwiczenia w aplikacji odpowiadają odpowiednie moduły Adobe Captivate, a za proces uczenia wtyczka LeranDash LMS. Nie są to rozwiązania uszyte na miarę, ale dzięki ich zastosowaniu udało się osiągnąć cele bez ogromnych budżetów. Choć nad warstwą wizualną i uspójnieniem wyglądu twórcy mogliby jeszcze popracować

Jak skorzystać?

Obecnie trwają ostatnie prace nad treścią. Już od później jesieni aplikacja w pełnej krasie będzie dostępna na stronie www.imagingproject.euw 5 językach i kompletnie za darmo.

Nowoczesna Firma S.A.

Dalej

x

0 komentarzy

Nie udało się dodać komentarza, spróbuj ponownie za chwilę

Komentarz powinien być dłuższy niż 5 znaków

Prosze wprowadzić prawidłowy adres e-mail

Nick powinien być dłuższy niż 4 znaki