Motywowanie i ocena pracownika

Motywowanie i ocena pracownika stock.xchng

Zadowolenie pracownika to pierwszy element prowadzący do uzyskania zadowolenia klienta. Dlatego warto skutecznie motywować swoich pracowników.

Źródłem korzyści wynikających z posiadania przez firmę długoletnich pracowników jest ich umiejętność kształtowania więzi z klientami, która opiera się na długotrwałej znajomości obu partnerów: firmy i klienta.

Subskrybuj autora aby czytać dalej

Grupa Wydawnicza HELION SA Onepress.pl

Dalej

x

9 komentarzy

Nie udało się dodać komentarza, spróbuj ponownie za chwilę

Komentarz powinien być dłuższy niż 5 znaków

Prosze wprowadzić prawidłowy adres e-mail

Nick powinien być dłuższy niż 4 znaki

 • Marek Marek

  Trzeba stawiać na finansową oraz pozafinansową motywację. Pozafinansowa jest znacznie ciekawsza, np. wyjścia, jakieś bonusy, owoce i soki do biura [red. usunięto]. Pole do kreatywności dla szefów jest, tylko trzeba trochę chcieć.

  2017-06-07 11:56:20

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Tomasz Tomasz

  Polecam sprzedaż z użyciem aukcji, najlepiej z opcją licytacji, wówczas firma odzyskuje dużą cześć kapitału, łatwiejsze są wyceny sprzętu, pracownicy również są zadowoleni z możliwości zakupu sprzętu.Tutaj link do softu, którego można użyć:http://procodit.com/aukcje-wewnetrzne-sprzedaz-na-rzecz-pracownikowPolecam, również zastanowienie się nad prawem pierwokupu przez pracowników sprzętu. Zastosowanie takiej możliwości przekłada się bezpośrednio na spadek kosztów serwisowania. Pracownicy bardziej oszczędzają sprzęt jak mogą go następnie wykupić.

  2014-08-18 11:17:13

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Piotr Pytlak Piotr Pytlak

  Prawie każdy z nas gdzieś pracuje, bądź będzie pracował. Bardzo często przed podjęciem pracy, snujemy plany, jak chcielibyśmy żeby wyglądało nasze miejsce pracy, atmosfera w nim panująca i współpracownicy. Oczekiwania są zazwyczaj pozytywne, niestety nie zawsze tak jest. Często jesteśmy rozczarowani, a przecież zadowolony pracownik to efektywny i produktywny pracownik. Z tego powodu pracodawcy stosują różnorodne techniki motywacji zatrudnionych osób. Zaczynając od najbardziej popularnych metod takich jak: premie roczne, uznaniowe, podwyżki pensji lub innych nagród materialnych, zaliczanych do motywacji finansowych, poprzez motywacje pozafinansowe, czyli :uznanie, pochwały, awanse itp. Motywowanie pracownika sprawia, że wzbudza się w nim w jakimś stopniu poczucie odpowiedzialności za firmę, zapał do pracy na rzecz jednostki i chęć działania na jej dobry wizerunek. Ważnym elementem jest też atmosfera pomiędzy pracownikami instytucji. Wielokrotnie pracodawcy organizują różnego rodzaju wyjazdy integracyjne, które pozwalają współpracownikom lepiej się poznać, polubić , zaprzyjaźnić, co również wpływa na poprawienie atmosfery w firmie, a co za tym idzie, lepszej, wydajniejszej, efektywniejszej pracy zespołu. Pracodawcy wiedzą, że zadowolony pracownik ?rodzi? zadowolonego klienta, który będzie chciał skorzystać kolejny raz z naszej usługi.

  2014-06-27 21:28:29

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Ewelina Ewelina

  a może tych problematycznych pracowników wysłać na szkolenie z cyklu z komunikacji wewnętrznej ;-) .... innych motywować min. po przez szereg szkoleń ( www.hprgroup.pl ), premie, imprezy integracyjne, bony...itp...itd...

  2014-04-23 15:08:52

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • ilona tomczyk ilona tomczyk

  artykuł mi sie bardzo podoba, wykorzystam go napewno do swojej pracy magisterskiej, i chciałabym podziekowac autorce artykułu:+):+)

  2006-12-12 17:47:19

  Oceniono 1 razy

  1
  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Aldona Aldona

  ja za Iloną także chciałabym podziękować, właśnie przygotowuje się do obrony pracy mgr- więc kolejne żródło informacji przedstawione w sposób niezywkle przystepny jest dla mnie cenne. pozdrawiam autorkę:)

  2008-02-17 13:13:16

  Oceniono 1 razy

  1
  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Dorota Dorota

  nie zgadzam się z tym, że pracowników problematycznych należy zwalniać

  2008-08-26 16:48:12

  Oceniono 2 razy

  2
  x

  Odpisz na ten komentarz

 • problematyczny pracownik problematyczny pracownik

  dorota, tacy problematyczni to dobry material na szefow, ciezko bedzie ich utrzymac ;)

  2008-10-07 10:57:16

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • r r

  Artykul bardzo mi pomoze w rozwiazaniu problemow z moimi pracownikami, rowniez dziekuje

  2011-09-10 12:58:42

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz