Na co narzekają pracownicy?

Na co narzekają pracownicy? GettyImages

Badanie przeprowadzone przez Rasmussen College na amerykańskich pracownikach pozwoliło określić, co najbardziej psuje im radość z pracy.

Według badań około 20 proc. amerykanów jest niezadowolonych ze swojej pracy. Spośród nich ponad 60 proc. rozważa rzucenie pracy. Spośród przebadanych najwięcej (ponad połowa) uznaje, że przyczyną ich niezadowolenia jest zbyt niska pensja, a około 31 proc. skarży się na brak awansu.

Około 26 proc. uważa, że się nie spełnia w obecnej pracy a 24 proc. uważa, że są zbyt zestresowani na obecnym stanowisku. Około 21 proc. skarży się, że nie używa swoich umiejętności, które nabyli w szkole, a 20 proc. szuka okazji, by wspiąć się wyżej na korporacyjnej drabinie.

Podążaj ścieżką

Według badaczy tak duże niezadowolenie wynika z faktu, że większość niezadowolonych pracowników nie ma wizji swojej kariery lub podjęło pracę niezgodnie z tą wizją. Około 71 proc. pracowników wskazuje, że jasna i określona ścieżka kariery jest istotna, przy czym tylko 24 proc. uważa, że podąża zgodnie ze swoją wizją.

Barierą jest strach

Choć narzekają i są nieszczęśliwi, niezadowoleni pracownicy najczęściej nie zmieniają swojej pracy, z różnych powodów. Około 35 proc. nie chce się rozstawać z pracodawcą z obawy przed pogorszeniem jakości życia. Około 25 proc, choć nie cierpi swojej pracy, boi się, że będzie żałowało tej decyzji. Z kolei 16 proc. uważa, że brakuje im odpowiednich umiejętności, by się rozwijać i zmieniać pracę lub stanowisko.

Opracowano na podstawie businessnewsdaily.com

Nowoczesna Firma S.A. Konrad Budek