Na narty do słowackiego Szczyrbskiego Jeziora

Na narty do słowackiego Szczyrbskiego Jeziora Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce

Centrum Narciarskie Štrbské Pleso to około 9,5 km tras zjazdowych i ponad 20 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego.

Szczyrbskie Jezioro (słow. Štrbské Pleso) to miejscowość u podnóża Tatr Wysokich na Słowacji położona na wysokości 1315-1385 m n.p.m. 

Miejscowość znajduje się na południowym brzegu jeziora o tej samej nazwie. Od wielu lat Szczyrbskie Jezioro jest ośrodkiem sportów zimowych. Znajdują się w nim skocznie narciarskie, na których w 1970 roku rozgrywano Mistrzostwa Świata w Skokach Narciarskich.

Narty na Słowacji

Centrum Narciarskie Štrbské Pleso to około 9,5 km tras zjazdowych - wszystkie są sztucznie zaśnieżane. Ponadto są tu dobre warunki do uprawiania narciarstwa biegowego - przygotowano ponad 20 km tras.

Dolna stacja ośrodka położona jest na wysokości 1380 m, a górna na wysokości 1825 m n.p.m.

Szczyrbskie Jezioro należy do najwyżej położonych ośrodków narciarskich na Słowacji. W związku z tym sezon narciarski rozpoczyna się pod koniec listopada i trwa do maja.

Podobne artykuły:

Do transportu narciarzy służy jedno krzesełko 6-osobowe, jedno 4-osobowe, jedno 3-osobowe oraz trzy orczyki o łącznej przepustowości 5 900 osób na godzinę.

Atrakcje to szkółka narciarska Maxiland dla dzieci, restauracja Bivac i schronisko górskie Solisko, snowpark K2, bar śnieżny, snowtubing, snowrafting i snow ball.

Nowością sezonu 2013/2014 są nowe trasy zjazdowe o długości 2,2 km o kolorze niebieskim, które są sztuczne naśnieżane.Nowoczesna Firma S.A. Olimpia Wolf