Nadchodzi mróz. Czy bankomaty i parkomaty zamarzną?

Nadchodzi mróz. Czy bankomaty i parkomaty zamarzną? sxc.hu

Szykujmy się na mroźny weekend. Dziś oraz jutro, jak wynika z prognoz pogody, temperatura może spaść poniżej 20 stopni Celsjusza. Jak z zimą poradzą sobie urządzenia?

W piątek zamarzły parkomaty w Gdańsku. Kierowcy parkowali więc za darmo. Gdy podobne mrozy występowały w ostatnich latach, zamarzały bankomaty. Czy teraz też lepiej wyjąć pieniądze wcześniej – pyta Sebastian Ogórek na portalu wp.pl

Przy ekstremalnie niskich temperaturach mogą wystąpić sporadyczne utrudnienia i szacujemy je na około jeden procent przestojów ogólnej liczby bankomatów -  tłumaczy Karolina Tomczak z banku PKO BP.

Podobne artykuły:

Euronet, zarządzający siecią bankomatów, uspokaja. Przy -15 stopniach tzw. ATM-y nie powinny mieć żadnych problemów z działaniem.

Bankomat, który tylko wystaje ze ściany, nie ma prawa zamarznąć. Jeśli bank, który go zamontował, spełnił wszystkie wymagane techniczne warunki, takie jak odpowiednia temperatura wewnątrz pomieszczenia, czyli od +10 stopni C, to maszyna będzie pracować bez żadnych zarzutów – komentuje dla wp.pl Arkadiusz Sawicki z NCR, jednego z największych na świecie producentów bankomatów.

Czy rzeczywiście bankomaty i parkomaty sprostają niskim temperaturom przekonamy się już niebawem.

wp.pl