Nagrody HR INNOVATOR 2015 przyznane

Nagrody HR INNOVATOR 2015 przyznane sxc.hu

7 maja poznaliśmy laureatów konkursu dla firm, które realizują innowacyjne projekty w zakresie zarządzania ludźmi, czyli HR INNOVATOR 2015. Finał konkursu odbył się podczas XXI edycji Kongresu Kadry w Centrum Nauki Kopernik.

Ideą konkursu HR INNOVATOR jest wyłonienie i nagrodzenie innowacyjnych projektów personalnych. Poszukiwane są zwłaszcza te projekty, których opracowanie i wdrożenie doprowadziło do rozwiązania istotnych z punktu widzenia organizacji wyzwań z obszaru zarządzania ludźmi.

Finaliści konkursu

W tym roku odbyła się druga edycja tego wydarzenia. Finał konkursu przeprowadzono podczas XXI edycji Kongresu Kadry. Jury w składzie: prof. zw. dr hab. Jolanta Szaban z Akademii Leona Koźmińskiego, prof. zw. dr hab. Aleksy Pocztowski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, dr hab. Piotr Wachowiak z SGH, Marek Prujszczyk – country HR business partner Schneider Electric, Robert Reinfuss – doradca biznesowy, praktyk zarządzania i Monika Nowacka-Sahin – prezes zarządu Nowoczesnej Firmy, organizatora konkursu, przyjrzało się projektom sześciu finalistów w dwóch kategoriach.

W kategorii Firma z kapitałem zagranicznym do finału zakwalifikowały się:

  • DHL Parcel z projektem „Rozwój na wyciągnięcie ręki, czyli espresso session w świecie VUCA;
  • Sanden Manufacturing Poland i jego projekt: Koła jakości kołem zamachowym innowacji;
  • SAS Institute z Be well@sas;
  • Flextronics International Poland z projektem: Biznes dla edukacji – Współpraca firmy Flextronics ze szkołami zawodowymi oraz uczelniami wyższymi w województwie pomorskim.

W kategoria Firma z kapitałem polskim w finale znalazły się dwie firmy:

  • KGHM Polska Miedź SA Oddział Zakłady Górnicze „Rudna”z projektem: Bądź zdrowy z wyboru jako element polityki zero harm w KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze „Rudna”
  • PZU i jego projekt:Inspiratorium Menedżer 2.0 – grywalizacja w rozwoju przywództwa.

Najlepsi z najlepszych

Jak mówił profesor Pocztowski: „Już wyłonienie finalistów było trudne, ale wskazanie jednej firmy w każdej z dwóch kategorii było naprawdę karkołomnym zadaniem, ponieważ wszystkie projekty były bardzo dobre”. Jak tłumaczył, „innowacyjność w HR ma różne wymiary, dlatego jury miało nie lada problem, jak te wszystkie projekty porównać i ocenić skoro każdy z nich ma inny charakter.”

Jednak po burzliwych naradach ostatecznie udało się wyłonić najlepszych. Prestiżowa statuetka HR INNOVATORA 2015 w kategorii Firma z kapitałem polskim trafiła do PZU.

Natomiast w kategorii Firma z kapitałem zagranicznym statuetkę HR INNOVATORA 2015 otrzymała firma Flextronics International Poland. Statuetki laureatom wręczała Irina Panczuk z firmy VanityStyle, firmy która była sponsorem konkursu.

Oprócz statuetek i dyplomów zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, w tym ufundowaną przez Unity Line wycieczkę do Kopenhagi.

Wyjątkowo w tym roku przyznano także wyróżnienie w kategorii Administracja publiczna. Powędrowało ono do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Organizator konkursu postanowił wyróżnić projekt zarządzania wiedzą w PARP: KMP – Knowledge Management Programme.

Podobne artykuły:

Konkurs HR INNOVATOR, organizowany w ramach Kongresu Kadry, skierowany jest do przedstawicieli działów personalnych, działów szkoleń, rozwoju – czyli menedżerów i specjalistów, którzy odpowiadają za zarządzanie zasobami ludzkimi w swoich firmach. Do konkursu mogą się zgłaszać samodzielnie menedżerowie lub specjaliści personalni, a także zespoły projektowe, które realizują projekty personalne w swoich organizacjach. Kolejna edycja już za rok.

Więcej o konkursie na stronie hrinnovator.pl.

HR Innovator HR Innovator

Nowoczesna Firma S.A. Agata Wiewióra