Najbardziej irytujące typy pracowników biurowych, cz. 1

Najbardziej irytujące typy pracowników biurowych, cz. 1 Fotolia

Są wszędzie, w każdej firmie. Na początku mogą nawet wydawać się miłymi współpracownikami, ale ostatecznie pokazują swoją prawdziwą twarz. Czasami zdarzają się tacy, którzy są irytujący tylko sezonowo, niektórzy tylko w określonych sytuacjach.

Oto najbardziej irytujące typy pracowników, których możesz spotkać w biurze:

Konfident

Chcesz urwać się 10 minut wcześniej? Nie oddałeś na czas raportu za trymestr, ale nikt się do tej pory nie zorientował? Myślisz, że te przewinienia ujdą Ci płazem? Nie na jego warcie! Jeśli tylko jest gdzieś w pobliżu, wychyli się jak sędzia liniowy podczas bramkowej akcji i krzyknie: Spalony!

Gaduła

Niby spoko. Szczególnie miło zamienić z nim parę słów na początku naszej przygody w danej firmie. Ale to bywa zwodnicze. Już po miesiącu zorientujemy się, że coś jest nie tak. Niby nie znacie się tak dobrze, ale wiecie już wszystko o ich związku i najbliższej rodzinie. Co będzie później – możesz sobie tylko wyobrażać. Szybko zresztą zorientujesz się, że to nie jest osoba nastawiona na odbiór. Chodzi tylko o ciągłe nadawanie sygnału.

Pupilek szefa

Można pomylić go z konfidentem, czasami pełni obie funckje, ale często ogranicza się tylko do jednej. Przytakuje we wszystkim. Wszystko, co powie miłościwie panujący jest cudowne, wspaniałe i ogólnie ma wielki potencjał. Może nie byłby tak szkodliwy, gdyby nie to, że blokuje każdą racjonalną dyskusję i uniemożliwia konstruktywną krytykę.

Wszechwiedzący

Bije od niego aura wiedzy i wyższości. Czujesz ją już na wejściu. Jeśli nie masz takich odczuć, nie martw się – oni Ci o tym przypomną. Będą traktować Cię z góry, za każdym razem, kiedy poprosisz ich o wyjaśnienie czegokolwiek. Nie wiesz jak trafić do toalety w nowej pracy? Oni Ci to wyjaśnią, przybierając ważną minę i upewniając się, że przyjąłeś wiadomość z pokorą.

Więcej typów wkrótce...

CV Expert Maciej Dachowiec