• Najbogatsi ludzie świata według magazynu Forbes

  Nowy rok, nowe szczyty

  Na tegorocznej liście najbogatszych ludzi świata znalazło się aż 1645 miliarderów, których łączny majątek netto jest wart 6,4 biliona dolarów, wobec 5,4 biliona dolarów rok temu. Na tegorocznej liście pojawiło się rekordowo wiele, bo 268 nowych, dziesięciocyfrowych fortun, z czego 42 należą do kobiet. Łącznie jest ich na liście 172 wobec 138 w ubiegłym roku, więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

  Blisko dwie trzecie miliarderów samemu zbudowało swoje fortuny,13 procent je odziedziczyło, a 21 procent pomnożyło to, co otrzymali. Wśród nowych twarzy warto zwrócić uwagę na prezesa World Wrestling Entertainment, Vince’a McMahona, króla mody, Michaela Konorsa i Denise Coates z brytyjskiej internetowej firmy bukmacherskiej Bet365.

  Jednak nie wszystkie kraje – i pochodzący z nich potentaci – mają za sobą dobry rok. Turcja straciła 19 miliarderów za sprawą szalejącej inflacji, przeceny na giełdzie i spadku wartości rodzimej waluty. Indonezja, której waluta spadła o 20 procent wobec dolara, ma dziś o osiem mniej dziesięciocyfrowych fortun niż przed rokiem. Łącznie z rankingu wypadło 100 osób, a kolejnych 16 zmarło.

  Na liście znalazło się pięciu Polaków.

  http://najbogatsiludzieswiata.forbes.pl/

  Forbes Forbes


Forbes