Najdziwniejsze zawody świata

Najdziwniejsze zawody świata Abhishek_Kumar

Kreatywność ludzi w poszukiwaniu pracy i pieniędzy nie zna granic. Nauczycielka, bankier, sprzedawca, dziennikarz? To wydaje się być już passé! Coraz częściej myślimy, że żeby zarobić, trzeba mieć dobry, nieszablonowy pomysł. Oto kilka propozycji.

1. TESTER ZJEŻDZALNI WODNYCH

Na zatrudnienie takiego pracownika wpadła firma „First Choice”, przedsiębiorstwo, które dostarcza zjeżdżalnie wodne do basenów na całym świecie. Tester sprawdza bezpieczeństwo wodnych atrakcji, wysokość fal i – co ważne – frajdę i przyjemność z wodnej przejażdżki.

2. MISTRZ CZEKOLADY

Niejeden z nas marzy o kolejnym batoniku, cukierku czy pączku. Ale, żeby móc jeść słodkości i jeszcze na tym zarabiać? To jest możliwe! „Chocolatier” (bo taka jest oryginalna nazwa stanowiska) tworzy nowe smaki czekolady i kreuje formy, jakie będą one przebierać. Słodkości do woli!

 Kto by nie przyjął takiej pracy?

Podobne artykuły:

3. MIM DROGOWY

Pomysł narodził się w Wenezueli. Otóż burmistrz gminy Sucre we wschodniej części Caracas zatrudnił 120 mimów, którzy mieli zmniejszyć ilość... wypadków drogowych poprzez przypominanie kierowcom o obowiązujących przepisach kodeksu drogowego.

Przeszkolony mim aktorskim gestem nie pozwala zbyt wcześnie ruszać oraz nakazuje zwolnić kierowcom już na żółtym świetle. Potrafi też niespodziewanie wkroczyć na jezdnię, pokazując jednocześnie czerwone światło oraz pogrozić palcem, kiedy motocyklista wjedzie na chodnik. Do ruchu drogowego należą również piesi, którym także się dostaje za każdym razem, kiedy nie przejdą na pasach.

4. ZAKLINACZ KOTÓW

Taka nazwa stanowiska pracy brzmi dziwnie? Nie dla Jordany Serebrenik. Mieszkanki Nowego Jorku zawodowo zajmuje się łapaniem kotów i wkładaniem ich do koszyków, tak by można było je zawieźć do weterynarza lub zabrać w podróż. Założyła ona firmę Catch Your Cat. Usługa świadczona jest za jedyne 80 dolarów, a zwierzętom nie dzieje się krzywda.

5. CENZOR Z WIKIPEDII

Zdolność przywłaszczania sobie nie swoich zdjęć na Wikipedii – i co gorsza wykorzystywania ich w tym serwisie – osiągnęła już pułap nie do ogarnięcia. Potrzeba więc było cenzora. Na tym stanowisku został zatrudniony Robert Harris, który jest pisarzem i dziennikarzem. A w filmiku krótka historia Wikipedii.

Podobne artykuły:

6. ICE CREAM DEVELOPER

Developer, web developer... ale ice cream developer? Kreator lodów? Brzmi słodko! Rozwijanie linii lodów tak, by trafić w gust klientów. Ale czy w dziedzinie lodowych rarytasów da się wymyślić smak, którego jeszcze nie znamy?


A na koniec...

7. OPIEKUN WYSPY HAMILTON NA WIELKIEJ RAFIE KORALOWEJ

Praca-marzenie. Do konkursu na tę posadę zgłosiło się – bagatela – 80 tysiące chętnych! Szczęśliwym posiadaczem nowej pracy został 34-letni Brytyjczyk, Ben Southall, który przez ok. pół roku mieszkał na rajskiej wyspie. Co należało do jego obowiązków? Prowadzenie bloga, na którym zamieszczał filmy i zdjęcia swojej nowej okolicy i uzupełnianie strony informacyjnej o Wielkiej Rafie Koralowej oraz stanie Queensland.Wydarzenie z 2009 r., choć nie dalej niż rok temu Australia zaskoczyła kolejną, iście niebiańską ofertą pracy – 6 szczęśliwców, których zgłosiło się na Facebooku, wybranych na kontrakty trwające od trzech do sześciu miesięcy, za które będzie można zarobić 100 tys. dolarów australijskich. Największe imprezy Sydney, zjawiskowe Melbourne, przepyszna kuchnia i dobra zabawa.

Warto zajrzeć tutaj: https://www.facebook.com/SeeAustralia

 

Podobne artykuły:

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowoczesna Firma S.A. Kamila Kwasik