Nie matura, nie ślub. Co stresuje nas najbardziej?

Nie matura, nie ślub. Co stresuje nas najbardziej? fot. Miss Skew/Flickr

Czynników, które stresują nas w życiu jest niestety bardzo wiele. Każdego dnia stres jest naszym nieodłącznym towarzyszem. Także wtedy kiedy szukamy pracy bądź ją właśnie zmieniamy.

O nowej, lepszej pracy, marzy niemal każdy. Dlaczego więc tak niewielu ludzi decyduje się na jej zmianę? Okazuje się, że w roli głównej obsadzony jest strach, bowiem podjęcie nowej pracy jest jednym z bardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka – wyjaśnia portal praca.wp.pl. Mówi się że zdobycie pierwszej pracy jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w czasach, kiedy wskaźniki bezrobocia biją rekordy. To nie prawda. Zdecydowanie się i próba zdobycia kolejnych jest równie wielkim wysiłkiem, na który wiele osób nie znajduje odwagi.

Czynników stresogennych... jest dużo

– Przeprowadzka, zmiana szkoły, nowy rok w nowej klasie, wreszcie nowa praca to zawsze oznacza dla nas duży stres. Zastanawiamy się, jak wypadniemy w nowym otoczeniu i towarzystwie, jak zostaniemy przyjęci, czy nas zaakceptują, czy się sprawdzimy, czy nas polubią. Dodatkowo w nowej pracy myślimy o tym, jakie będziemy mieli odpowiedzialności i czy im sprostamy – tłumaczy Marzena Potepa, Dyrektor Operacyjny w ArchitekciKariery.pl. – Jednak w myśl zasady: jeśli nie spróbuję, to nigdy się nie dowiem, jak to smakuje – taki stres nie powinien być dla nas paraliżujący i odpychający od działania. Są osoby, które bardzo rozważnie podejmują decyzje, są mało skłonne do ryzyka i zanim cokolwiek zmienią rozważają wszystkie za i przeciw. Albo takie, które w ogóle nie są skłonne do jakichkolwiek zmian w swoim życiu. I należy to zrozumieć.

Źródło: www.praca.wp.pl

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów