Nowoczesny terminal płatniczy, czyli jaki?

Nowoczesny terminal płatniczy, czyli jaki? Terminal płatniczy

W czasach, gdy pojawiają się nowe metody płatności bezgotówkowych, klienci mają coraz wyższe wymagania dotyczące obsługi transakcji.

Klient chce płacić szybko, bezpiecznie i intuicyjnie. Do tego dążą zarówno banki, jak i firmy udostępniające technologie płatności oraz zapewniające obsługę transakcji. Nie należy pomijać również udziału przedsiębiorcy, a nawet trzeba powiedzieć, że to usługodawcy są najważniejszym ogniwem w całym procesie szybkich płatności. Klient może oczekiwać udogodnień związanych z obsługą transakcji, ale to właściciel sklepu powinien mu  zapewnić wysoki standard realizacji płatności. Na co może więc liczyć klient i jak przedsiębiorca będzie mógł odpowiedzieć na jego oczekiwania?

Nowoczesne terminale dla przedsiębiorców i dla klientów

Wraz z rozwojem rynku pracy, nowych technologii oraz biznesu, zmieniają się również metody płatności. Jeszcze kilka lat wcześniej płatności zbliżeniowe uznawane były za innowacyjne rozwiązanie; dzisiaj nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Do szybkich płatności konsumenci po prostu bardzo się przyzwyczaili. Obecnie terminal płatniczy używany przez przedsiębiorców powinien błyskawicznie realizować transakcje i obsługiwać karty płatnicze oraz karty kredytowe różnych banków, a także przyjmować płatności w obcej walucie. To niejedyne parametry, które należy spełnić, aby klient uznał realizację transakcji bezgotówkowej za czynność łatwą i bezproblemową. Wiele przydatnych informacji dotyczących nowoczesnych terminali płatniczych znajdziemy również na pep.pl.

Czy można płacić BLIKiem?

Kolejnym udogodnieniem oczekiwanym przez klientów są płatności BLIK. Obecnie polski system płatności mobilnych przeżywa prawdziwy rozkwit. Dzięki płatnościom BLIK klient może wziąć udział w licznych loteriach i programach zniżkowych. Ale to nie bonusy świadczą o popularności usługi. BLIK to po prostu błyskawiczne przelewy i płatności. Wystarczy smartfon i dostęp do internetu wraz z kontem bankowym. BLIK umożliwia dokonanie zakupów poprzez wygenerowanie sześciocyfrowego kodu, który wpisujemy podczas płatności internetowych lub stacjonarnych za pomocą terminalu POS. Wtedy następuje natychmiastowa weryfikacja kodu przez Polski Standard Płatności, identyfikacja banku oraz autoryzacja ze strony banku, który wybierzemy do wykonania płatności. Przedsiębiorcy powinni więc postarać się o terminale, których system obsługuje BLIK. Dlaczego? By uświadomić sobie skalę popularności usługi, wystarczy wspomnieć, że w pierwszym kwartale 2019 roku odnotowano blisko 40 milionów transakcji BLIK!

Cashback poprzez terminal płatniczy, czyli gotówka do odbioru w sklepie

Nowoczesny terminal płatniczy powinien posiadać funkcję cashback, czyli wypłaty gotówki. Jak to wygląda w praktyce? Klient dokonujący zakupów w sklepie stacjonarnym czy na stacji benzynowej może przy okazji wypłacić gotówkę. Jednorazowo do 300 zł przy użyciu karty VISA oraz 500 zł dla MasterCard. Dzięki takiej usłudze nowoczesnych terminali płatniczych POS, klient nie musi poszukiwać najbliższego bankomatu, by wypłacić gotówkę.

Mobilny terminal mPOS

Pod hasłem nowoczesny terminal płatniczy kryje się również mPOS. Ta nazwa powinna szczególnie zainteresować przedsiębiorców. Mowa o używaniu telefonu lub tabletu jako terminalu płatniczego. Takie rozwiązanie dedykowane jest przedsiębiorcom, którzy nie odnotowują wiele sprzedaży oraz prowadzą usługi mobilne, przemieszczając się po całym kraju. Dzięki mPOS mogą przyjmować zapłaty wszędzie tam, gdzie tylko znajdą klienta na swoje usługi czy towary. By korzystać z terminalu mPOS wystarczy zainstalować aplikację mPeP dostępną w sklepie Google Play lub App Store a następnie zamówić czytnik kart i połączyć go z telefonem lub tabletem za pośrednictwem Bluetooth. Czytnik kart można zamówić np. w serwisie pep.pl. Przedsiębiorcy znajdą tam również informacje na temat programu “Polska Bezgotówkowa”. Dodatkowe wiadomości do sprawdzenia również w artykule "Terminal płatniczy za 0 zł - dlaczego warto zdecydować się na montaż terminali w swojej firmie?"

Nowoczesny terminal płatniczy - potrzebny od zaraz

Jak możemy zaobserwować na powyższych przykładach, nowoczesny terminal płatniczy to konieczność dla przedsiębiorcy oraz spore udogodnienie dla klientów podczas codziennych płatności. Korzystając z nowoczesnych płatności oraz terminali, obie strony po prostu wzajemnie zyskują.