NSN wspiera rozwój technologii 5G

NSN wspiera rozwój technologii 5G www.sxc.hu

Badania nad technologią 5G dostały właśnie zielone światło od Komisji Europejskiej, która zgodziła się na podpisanie umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym i utworzenie Stowarzyszenia 5G PPP.

Organizacja ta będzie rozwijać technologię 5G oraz przygotowywać się do przyszłej normalizacji systemu i jej komponentów w nowej technologii.

– Jest to ważny krok w kierunku porozumienia w całej branży i technologii 5G – powiedział dr Werner Mohr, szef sojuszu badawczego NSN, który będzie przewodniczył Stowarzyszeniu 5G PPP. – Rozwój LTE będzie kontynuowany przez kolejnych kilka lat. Jednak po 2020 r. będą potrzebne nowe rozwiązania dla rozwoju rynku. Przemysł i środowiska akademickie pracują razem, aby stworzyć wysokiej wydajności technologię 5G – dodał Mohr.

Technologia przyszłości

Technologia 5G ma połączyć dotychczasowe rozwiązania stosowane w sieciach i zapewnić dostęp nie tylko do stabilniejszego przesyłu danych, ale też do wielu nowych rozwiązań związanych z różnymi obszarami, m.in. z medycyną.

– 5G to przyszłość branży ICT, dlatego jesteśmy dumni, że właśnie NSN przewodzi 5G PPP Association. To wyraz uznania dla naszych osiągnięć w zakresie badania i rozwoju nowych technologii telekomunikacyjnych. Polska, a w szczególności Wrocław, mają również swój wkład w ten sukces. Centra badawczo-rozwojowe NSN są wśród głównych filarów tworzących najnowocześniejsze rozwiązania wdrażane przez naszą firmę na całym świecie – mówi  Bartosz Ciepluch, Dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii NSN we Wrocławiu.

Podobne artykuły:


Informacje o Nokia Solutions and Networks Nokia Solutions and Networks (wcześniej: Nokia Siemens Networks) to największy na świecie specjalista w dziedzinie transmisji szerokopasmowej w sieciach komórkowych. Firma działa w czołówce każdej generacji technologii mobilnych, od pierwszego połączenia w sieci GSM, po pierwsze połączenie w sieci LTE. Eksperci na całym świecie tworzą nowe rozwiązania, których poszukują operatorzy dla swoich sieci. NSN dostarcza najbardziej wydajne sieci komórkowe na świecie, wiedzę umożliwiającą maksymalne zwiększenie ich wartości oraz usługi, dzięki którym wszystkie te elementy perfekcyjnie ze sobą współpracują. Główna siedziba mieści się w Espoo w Finlandii. NSN działa w ponad 100 krajach. W 2012 roku przychody netto firmy wyniosły 13,8 mld euro.

Więcej informacji: http://www.nsn.com/.

red.