Outsourcing prawny – czy to się firmie opłaca?

Outsourcing prawny – czy to się firmie opłaca? NF.pl

Jak się okazuje, kompleksowa obsługa firmy przez kancelarię prawną niesie ze sobą sporo zalet. Warto zatem rozważyć kwestię podjęcia stałej współpracy w obszarze prawnym.

Kancelaria czy prawnik na etacie?

O ile zatrudnienie osoby zajmującej się sprawami firmy w obszarze prawnym wydaje się rozwiązaniem całkiem wygodnym, o tyle doświadczenia wielu przedsiębiorstw pokazują, że o wiele skuteczniejszym i bardziej elastycznym pomysłem jest korzystanie z usług kancelarii. Dlaczego? Po pierwsze, dzisiejsze kancelarie prawne doskonale poruszają się w obszarze działalności poszczególnych branż, rozumiejąc doskonale biznesową specyfikę. Po drugie, stała współpraca to możliwość skorzystania z całego wachlarza usług prawnych, niezależnych od dyspozycji i obecności jednego tylko pracownika. Dlaczego warto rozważyć outsourcing prawny?

Niższe koszty usług prawnych

Zatrudniając prawnika na etacie lub zlecając jedynie pojedyncze sprawy przypadkowo wybranej kancelarii lub indywidualnemu prawnikowi, ponosimy zdecydowanie większy koszt przedsięwzięcia, niż miałoby to miejsce w przypadku stałej współpracy. Opłaty abonamentowe pobierane przez kancelarie adwokackie wypadają zdecydowanie korzystniej w porównaniu z kosztami, jakie ponosi pracodawca zatrudniając pracownika na etacie. Koszt doraźny pracy prawnika także wypada gorzej w zestawieniu z warunkami zlecenia stałego. Poza tym warunki współpracy stałej zawsze można renegocjować, poszerzać i dostosowywać do zmieniających się warunków funkcjonowania firmy, co jest niezwykle wygodne i pozwala na zachowanie sporej elastyczności.

Dostęp do szerokiego wachlarza dziedzin prawa

To naturalne, że „prawnik od wszystkiego” nie istnieje. Dziedziny prawa wciąż ewoluują, rozwijają się i poszerzają, tworząc obszary wysokospecjalistyczne. Zatem zatrudnienie nawet wybitnego prawnika, nie przyniesie firmie takich profitów, jak skorzystanie z usług kancelarii, dysponującej wiedzą i doświadczeniem wielu adwokatów, specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa.

Nawet jeśli zatrudniamy prawnika, nic nie stoi na przeszkodzie, by podjąć współpracę z kancelarią prawną. W ten prosty sposób zyskujemy w dyspozycji większe doświadczenie oraz mamy możliwość uzupełnienia wiedzy i kompetencji o zakres usług, jakie proponuje nam dana kancelaria.

Kompleksowość i szybkość działania

Korzystanie z usług kancelarii prawnej w charakterze stałym to korzyść w postaci szybkiej reakcji na potrzeby prawne firmy oraz kompleksowości w działaniu. Kancelaria poznając specyfikę i realia funkcjonowania przedsiębiorstwa potrzebuje mniej czasu na podjęcie właściwych kroków. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z kwestiami z zakresu prawa pracy, czy tez z windykacją i nierzetelnym klientem, kancelaria prawna jest w stanie zając się prowadzeniem tego typu spraw do początku do końca.

Elastyczność i przejrzystość rozliczeń

Podejmując współpracę z kancelarią prawną mamy z reguły możliwość dostosowania warunków rozliczania obsługi prawnej do własnych preferencji. Abonament, stawki godzinowe, ryczałt – każde rozwiązanie to elastyczna odpowiedź na potrzeby naszej firmy.

Monitoring prawnych warunków funkcjonowania firmy

Korzystając z kompleksowej obsługi prawnej, możemy liczyć na to, że kancelaria będzie trzymała rękę na pulsie w kwestii zmian w obszarze prawa, jakie mogłyby mieć wpływ na prowadzoną przez nas działalność. Taki monitoring regulacji prawnych to z pewnością możliwość koncentracji na właściwych zadaniach i zasadniczej działalności firmy.

Jak widać z powyższych wypunktowań, warto rozważyć możliwość skorzystania z kompleksowej obsługi kancelarii prawnej. Najlepiej wchodząc na http://www.polisolokaty.com/