Prowadzisz firmę w kilku krajach? Outsourcing usług kadrowo-płacowych jest dla ciebie!

Prowadzisz firmę w kilku krajach? Outsourcing usług kadrowo-płacowych jest dla ciebie! NF.pl

Znajomość lokalnych przepisów, śledzenie zmian dotyczących prawa w odległych zakątkach – prowadzenie kadr i płac w międzynarodowej firmie to spore wyzwanie. Podpowiadamy, jak zoptymalizować proces kadrowo-płacowy we współpracy z firmą zewnętrzną.

Na czym polega outsourcing kadrowo-płacowy?

Outsourcing to przeniesienie części zadań i obowiązków należących do firmy na podmioty zewnętrzne. Rozwiązanie, od wielu lat z powodzeniem stosowane na Zachodzie, coraz śmielej wkracza także na rynek polski. Outsourcing kadrowo-płacowy to przede wszystkim prowadzenie dokumentacji pracowników, podpisywanie i przedłużanie umów, rozliczanie delegacji i odprowadzanie składek.

Globalnie kontra lokalnie?

Każdym rynkiem rządzą inne regulacje prawne. Centralizacja procesów kadrowo-płacowych pozwala uporządkować i uprościć prowadzenie dokumentacji pracowniczej, a także uniknąć błędów oraz związanych z nimi konsekwencji prawnych i wysokich kar finansowych.

Prowadzenie firmy o zasięgu międzynarodowym bazuje na lokalności. Korzystanie z usług firmy outsourcingowej to gwarancja spełnienia miejscowych wymogów dotyczących kadr i płac oraz dostosowania dokumentacji do aktualnie obowiązujących przepisów.

Profesjonalne firmy outsourcingowe wykorzystują nowoczesne narzędzia umożliwiające pełną kontrolę danych. Zapewniają kompleksową pomoc na terenie kraju, w którym mieści się siedziba firmy, oferując pomoc w rozpoczęciu biznesu lub rozszerzeniu działalności na inne kraje za pośrednictwem lokalnych biur.

Kadry i płace – korzyści z outsourcingu

Wykwalifikowany specjalista do spraw kadr i płac zatrudniany przez podmiot zewnętrzny wnosi do firmy niezbędny know-how. Przekazując zadania związane z prowadzeniem kadr i płac firmie zewnętrznej, nie ugrzęźniesz pod tonami przepisów prawnych, oszczędzając czas na dostosowanie dokumentacji firmowej do lokalnych przepisów. Oddelegowanie obowiązków związanych z zarządzaniem kadrami i płacami pozwala w pełni skupić się na podstawowej działalności firmy.