Poczta nie odpuszcza i walczy o usługi dla sądów w sądzie

Poczta nie odpuszcza i walczy o usługi dla sądów w sądzie sxc.hu

Poczta Polska nie daje za wygraną i zaskarżyła do sądu wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie rozstrzygnięcia przetargu na obsługę korespondencji dla sądów i prokuratur.

Poczta Polska jest jedyną firmą, która ma niezbędną infrastrukturę, doświadczenie i kompetencje, by w bezpieczny sposób obsługiwać korespondencję nadawaną przez sądy i prokuraturę – podała spółka w komunikacie.

Podobne artykuły:

Umowa warta 500 mln zł

Polska Grupa Pocztowa wygrała przetarg na doręczanie korespondencji dla sądów i prokuratur. W przetargu operator ten okazał się tańszy od Poczty Polskiej o aż 84 mln zł. Dwuletnia umowa warta jest dla PGP ok. 500 mln zł.

Spółka zaskarżyła do Sądu Okręgowego w Krakowie wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w tej sprawie.

W ocenie firmy wątpliwości wzbudza między innymi możliwość spełnienia przez PGP, która ma realizować to zlecenie, jednego z warunków przetargu, jakim jest wymóg dysponowania placówką pocztową w każdej gminie.

Wcześniej KIO oddaliła odwołanie Poczty Polskiej i potwierdziła, że PGP spełnia wszystkie kryteria konieczne do realizacji kontraktu.

Zdaniem Poczty PGP nie ma odpowiedniego potencjału

Realizacja tak poważnego zlecenia, jakim jest korespondencja z sądów i prokuratur, musi być poparta doświadczeniem, posiadanym zaufaniem do listonoszy i siecią placówek pocztowych w kraju. Taki potencjał posiada Poczta Polska i dzięki temu jest w stanie zapewnić wysoki standard przy świadczeniu usługi powszechnej, czyli dostępnej dla wszystkich obywateli na równych warunkach – ocenia Poczta Polska.

Poczta Polska jest operatorem wyznaczonym do świadczenia usługi powszechnej, który gwarantuje bezpieczeństwo obrotu pocztowego i którego stempel posiada moc urzędową. Prawo pocztowe zobowiązuje także operatora wyznaczonego (przez najbliższe dwa lata jest nim Poczta Polska), by gwarantował odpowiedni standard usług na terenie całego kraju i utrzymywał rozległą sieć placówek, niezależnie od tego czy jest to opłacalne czy nie.

Podobne artykuły:

Poczta Polska wykorzysta wszelkie, dostępne kroki prawne, by udowodnić swoje racje i przekonać, że obecnie jest jedynym podmiotem mogącym zapewnić bezpieczną realizację tak skomplikowanych zleceń, jak między innymi obsługa polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Nowoczesna Firma S.A. Paweł Krusiński