Polska – kraj dla specjalistów

Polska – kraj dla specjalistów FotolEdhar - Fotolia

Niemal dwie trzecie polskich firm zamierza zatrudnić menedżerów i specjalistów. I to już w najbliższych miesiącach – informuje dziś Gazeta Wyborcza i dodaje – tak wynika z najnowszego raportu firmy doradztwa personalnego Antal International.

Niekwestionowanym liderem jest sektor centrów usług wspólnych. Nowych menedżerów albo specjalistów zamierza przyjąć aż 84% firm z tej branży, a tylko jedna na szesnaście planuje zwolnienia. Rozkwit branży trwa już kilka lat, tylko w zeszłym roku przybyło w niej około 20 tys. miejsc pracy.

Praca i w niedzielę

W sumie w centrach usług wspólnych pracuje już niemal 200 tys. osób. Potencjał tej branży zauważyli także ustawodawcy i przygotowali dla niej ułatwienia. Właśnie dobiegają końca prace nad nowelizacją kodeksu. Głównym jej celem jest umożliwienie centrom pracy w niedziele. Mimo oporu części ugrupowań opozycyjnych najprawdopodobniej jeszcze w pierwszym półroczu 2014 r. wejdzie ona w życie. Wyniki branży nie są zaskoczeniem dla ekspertów. – Ten sektor od kilku lat tworzy tysiące miejsc pracy i znacząco wpływa na kształt polskiej gospodarki – uważa Artur Skiba, prezes Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji.

Podobne artykuły:

Zajęcie bez trudu znajdą też księgowi i specjaliści zajmujący się konsultingiem. Aż 82% pracodawców z tych branż zadeklarowało, że potrzebuje pracowników. Skala zatrudnienia jest więc niemal tak duża, jak w przypadku centrów usług wspólnych. Duże zapotrzebowanie na pracowników zadeklarowały też kancelarie prawne i przedsiębiorstwa zajmujące się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania informatycznego.

Źródło: Gazeta Wyborcza

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów