Polska – najlepszy kraj do prowadzenia biznesu? Tak twierdzą zagraniczni menedżerowie

Polska – najlepszy kraj do prowadzenia biznesu? Tak twierdzą zagraniczni menedżerowie Viorel Sima - Fotolia

Polska najlepszym krajem do prowadzenia biznesu? Tak uważają zagraniczni menedżerowie pracujących w naszym regionie. Jak donosi „Rzeczpospolita”, według nich Polska, mimo biurokracji, jest najlepszym krajem na prowadzenie biznesu.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez instytut GfK i Central European University Business School z siedzibą w Budapeszcie na zlecenie TARGET Executive Search, eksperci wśród zalet Polski najczęściej wymieniali: bardzo aktywne środowisko biznesowe i koncentrację na obsłudze klienta.

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, w badaniu wzięło udział prawie tysiąc obcokrajowców – menedżerów wysokiego szczebla, którzy pracują w Bułgarii, Czechach, Polsce, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech. Eksperci oceniali warunki prowadzenia biznesu, styl zarządzania, prorynkowe podejście firm i kwestie międzykulturowe. Co warte podkreślenia, Polska i polscy menedżerowie dostali najwyższe oceny.

Mimo tak pozytywnego wyniku, eksperci nadal skarżą się na polską biurokrację. O przewadze naszego kraju zdecydowała zdecydowanie niższa niż w pozostałych krajach korupcja oraz wyższe zorientowanie na potrzeby klienta.

red.