• Polskie start-upy, które mają szansę na sukces

  Elephant zwycięzcą konkursu Business Mixer

  Elephant

  Jednym z przeprowadzonych ostatnio konkursów, przeznaczonych dla start-upów, był Business Mixer organizowany przez AIP Business Link w ramach programu Ready to Go. Inicjatywa ma wspierać polskie firmy w ekspansji na rynki globalne. W tegorocznej edycji wzięło udział aż 178 start-upów. Jak poinformował w październiku Codziennypoznan.pl, zwycięzcą konkursu został poznański Elephant – twórca innowacyjnego systemu alarmowego Elephant Door.

  Na czym polega jego innowacyjność? Urządzenie, dzięki zintegrowaniu ze smartfonem, wysyła właścicielowi powiadomienie w momencie próby włamania lub włamania, a jednocześnie włącza także syrenę alarmową. Umożliwia to bieżący nadzór domu, bez względu na to, gdzie w danym momencie znajduje się jego właściciel. Jego dodatkową zaletą jest także prosty montaż.

  Organizatorzy Bisiness Mixer docenili system za funkcjonalność i zaawansowany etap prac nad wdrożeniem. – Naszym zdaniem produkt Elephant Door ma duże szanse na globalny sukces, pozyskanie klientów oraz inwestorów – powiedział, cytowany przez Codziennypoznan.pl, Dariusz Żuk – szef AIP Business Link.

  Nagrodą za zwycięstwo w Business Mixer jest wyjazd do Doliny Krzemowej, gdzie firma będzie miała możliwość zaprezentować inwestorom swój produkt, a także porównać go z rynkiem i konkurencją w USA. 

Nowoczesna Firma S.A. Grażyna Stefańska