Pozabankowe pożyczki dla firm coraz łatwiej dostępne

Pozabankowe pożyczki dla firm coraz łatwiej dostępne zespół

Zewnętrzne finansowanie w postaci kredytu lub pożyczki to często ważne wsparcie dla firmy, gdy przedsiębiorca chce zapewnić płynność finansową swojego biznesu. Coraz częściej oferta banków w tym zakresie jest niewystarczająca.

17% małych firm i 11% średnich szuka zewnętrznego finansowania na bieżącą działalność, jednocześnie zaledwie 5% przedsiębiorców z sektora MŚP ocenia dostępność kredytów na poziomie bardzo dobrym. Często problemem są skomplikowane formalności, wydłużające się procedury i restrykcyjne wymagania banków. W rezultacie niejednokrotnie okazuje się, że przedsiębiorca musi poświęcić dużo czasu i wysiłku, aby zdobyć kredyt na bieżącą działalność. Tymczasem w takiej sytuacji często liczy się błyskawiczny dostęp do środków, aby uchronić firmę przed utratą płynności finansowej. Dodatkowo przedsiębiorcy to bardzo zajęci ludzie i nie zawsze mogą pozwolić sobie na tracenie cennego czasu, odwiedzając placówki bankowe lub stacjonarnych pożyczkodawców. Coraz więcej spraw załatwia się przez internet, za pomocą zwykłego smartfonu lub tabletu. Taką potrzebę zauważyło już wiele firm pożyczkowych, czego rezultatem jest rosnąca oferta pożyczek online dla firm.

 

Pozabankowe pożyczki dla firm coraz popularniejsze

 

Rynek pozabankowy staje się coraz atrakcyjniejszy dla przedsiębiorców. Takie firmy, jak na przykład Aasa dla biznesu, Bocian dla Firm, Iwona, Caseo, Provident dla Firm, Aforti Finance i wiele innych oferują coraz atrakcyjniejsze oferty pożyczek dla firm. Nic dziwnego, skoro 34% przedsiębiorców jest zainteresowanych pożyczką online (najczęściej z branży budowlanej, transportowej, logistycznej i handlowej), a 41% polskich przedsiębiorców jest przekonanych, że pozabankowe pożyczki online są korzystne dla sektora MŚP (to 99% wszystkich firm w naszym kraju). Firmy pożyczkowe są obecnie w stanie dostarczyć przedsiębiorcy niezbędny kapitał zarówno na bieżącą działalność, na inwestycje, jak i na rozpoczęcie działalności biznesowej. Przede wszystkim docierają do potencjalnego klienta szybko i łatwo, bo za pośrednictwem internetu, gdy tymczasem dostępność do banków staje się coraz trudniejsza.

 

- Banki coraz częściej szukają oszczędności, zamykając swoje placówki. Komisja Nadzoru Finansów podała, że w ciągu ostatniego roku liczba placówek bankowych i filii zmniejszyła się o 650 punktów. Klienci mają do dyspozycji w całym kraju już tylko 14 663 placówki, z czego tylko niemal połowa to oddziały własne banków, a pozostałe to filie i przedstawicielstwa – zauważa Rafał Tomkowicz, Redaktor Naczelny serwisu Loan Magazine. – Skoro trudniej znaleźć w sąsiedztwie placówkę banku, nic dziwnego, że bardzo szybko rozwijają się alternatywne rozwiązania jak pożyczki oferowane przez internet, z których można skorzystać łatwo i błyskawicznie – dodaje Tomkowicz.

 

Najlepsza Biznesowa Pożyczka Roku – kto otrzyma tytuł?

 

O tym, jak ważny staje się segment pożyczek dla firm, świadczą najlepiej branżowe nagrody dla tego rodzaju produktów. W 2016 roku podczas gali Loan Awards tytuł Biznesowej Pożyczki Roku powędrował do Aasa Polska, która została nagrodzona za innowacyjny produkt Aasa dla biznesu. Natomiast za pożyczkę biznesową z zabezpieczeniem nagrodę zdobyła spółka Monument Fund SA.

 

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku konkurencja będzie jeszcze większa, ponieważ na pozabankowym rynku przybyło produktów adresowanych do firm. Wyniki poznamy podczas uroczystej gali Loan Awards, która odbędzie się już 28 lutego 2018 roku w Hotelu Ibis Style we Wrocławiu. Jednak dużo wcześniej, bo już w listopadzie 2017 roku, Kapituła Konkursowa wybierze 5 pożyczek, które stoczą rywalizację o tytuł Biznesowej Pożyczki Roku.

 

Z nowych produktów pożyczkowych dla firm mogą być zadowoleni zarówno przedsiębiorcy, zdobywając nowe, szybkie i bezpieczne źródło finansowania, jak i same firmy pożyczkowe, poszerzając swoją ofertę o nowy segment klientów.

Nowoczesna Firma S.A.