Pozycjonowanie stron - niezbędna inwestycja

Pozycjonowanie stron - niezbędna inwestycja materiały PR

Współcześnie wiele firm nie wyobraża sobie swojej nieobecności w sieci, a wręcz obecność ta jest obowiązkowa. Posiadanie adresu e-mail oraz strony internetowej jest niezbędne.

Firmy, które chcą efektywnie wykorzystywać Internet do promocji swojego wizerunku lub w celu zarobkowania, powinny być o krok do przodu. Zadbanie aby strona www była prawidłowo wyświetlana oraz by można było ją łatwo odnaleźć za pomocą wyszukiwarek, łatwiej niż stronę konkurencji, to konieczność. Jak to zrobić? Pomogą w tym firmy, które profesjonalnie zajmują się pozycjonowaniem stron internetowych.

Pozycjonowanie – co to takiego?

Pozycjonowanie stron, z angielskiego Search Engine Optimization, to nic innego jak szereg działań mających na celu osiągnięcie przez stronę www jak najwyższej pozycji w naturalnych wynikach popularnych wyszukiwarek internetowych dla wybranych fraz i słów kluczowych.

SEO dzieli się na dwie, zależne od siebie części, czyli pozycjonowanie właściwe, czyli zdobywanie linków przychodzących (tzw. link building), dzięki nim bazowanie na algorytmach wyszukiwarek, które mają wpływ na rangowanie strony oraz optymalizację, czyli wprowadzenie koniecznych zmian zarówno w kodzie strony, jak i jej treści.

Działania te są integralną częścią ogólnie pojętego marketingu internetowego 

A mówiąc po ludzku – być bardziej widocznym niż konkurencja. Pozycjonowanie jest niezwykle korzystne dla stron firmowych, ponieważ w stosunkowo krótkim czasie pozwala wspiąć się na szczyt wyników wyszukiwarek. Oznacza to, że ludzie przeszukując Internet w celu znalezienia interesujących ich firm lub usług po wpisaniu słów kluczowych jako jeden z pierwszych wyników zobaczą właśnie daną firmę. Zazwyczaj ludzie, czyli potencjalni klienci otwierają tylko strony będące na samym szczycie listy wyszukanych 

9 zalet SEO


seofabryka.pl seofabryka.pl


1. Strona internetowa przyjazna dla użytkowników. Po pierwsze SEO pomogą stworzyć lepszą, szybsza i bardziej przyjazną dla odwiedzających stronę www. Pozycjonowanie skupia się nie tylko na wyszukiwarkach, ale także na ich użytkownikach. Strona ma być przyjazna człowiekowi a przy okazji wyszukiwarce. Techniki SEO zastosowane na firmowej stronie poprawiają doświadczenia użytkowników przynosząc szereg krótko-i długofalowych korzyści. 

2. Pozyskanie nowych klientów. Jednym z głównych powodów posiadania firmowej strony www jest poszerzenie i zróżnicowanie bazy klientów. Faktem jest, że firmy, które posiadają stronę internetową rozwijają się dwa razy szybciej niż firmy, które jej nie mają. SEO pomaga uzyskać lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania, a to przekłada się na bardziej ukierunkowane wizyty i zasadniczo na większą liczbę klientów. 

3. Poznaj nowych odbiorców. Internet jest z pewnością jednym z najszybciej rozwijających się rynków w gospodarce światowej, ale nie jedynym. Udana kampania SEO pomoże trafić do szerszej grupy odbiorców i odkrywać nowe korzyści. 

4. Lepsze współczynniki konwersji. Zoptymalizowana strona jest szybka, łatwa w obsłudze i kompatybilna z urządzeniami mobilnymi i tabletami. To przekłada się również na lepszą konwersję czyli zwiększa odsetek odwiedzających stronę, którzy stają się faktycznymi klientami. 

5. Budowanie marki poprzez lepsze pozycje w rankingach. Jedną z ukrytych zalet obecności strony na najwyższych pozycjach w rankingu wyszukiwania jest świadomość marki. Użytkownicy są bardziej skłonni do zaufania marce, gdy pojawia się ona jako jeden z pierwszych wyników wyszukiwania. Małe przedsiębiorstwa, które dopiero budują świadomość marki muszą inwestować w SEO by uzyskać najwyższe pozycje. To nie są już lata 90-te i wyszukiwarki odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu świadomości klienta. 

6. Kontakt z najnowszymi osiągnięciami techniki. „Przemysł” związany z wyszukiwarkami jest jednym z najszybciej zmieniających się sektorów gospodarki na świecie. Zasady i praktyki zmieniają się cały czas, więc jeśli jest możliwość być na bieżąco i śledzić nowe osiągnięcia to warto z tego skorzystać. Zatrudnienie solidnej firmy zajmującej się pozycjonowaniem nie pozwoli przegapić szans na rozwój Twojej firmy. Jest to wręcz nie tylko szansa na wyprzedzenie innych, ale i konieczność by nie zostać w tyle. 

7. Rywalizacja. Nie lekceważ potęgi wyszukiwarek. Nie zapominaj, że jeśli Twoja konkurencja zatrudniła firmę zajmująca się pozycjonowaniem to Ty również musisz to zrobić. Jeśli z drugiej strony, konkurencja nie robi nic jest to Twoja szansa, aby się wybić i być cały czas krok do przodu. 

8. Firma czynna 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Tak to możliwe – to magia Internetu. Inwestycja w SEO to dobra inwestycja, które sprawia, że serwis znajduje się szczycie wyszukiwarek i zdobywa nowych klientów, nawet gdy Twoja firma jest zamknięta! 

9. SEO i Social Media. Strona z wysokimi ocenami zyskuje także więcej w mediach społecznościowych. Związek między SEO i social jest dwustronny. Popularność w mediach społecznościowych jest dobra dla pozycji w rankingach wyszukiwarek, głównie dzięki zdobywaniu nowych linków, a SEO sprawia, że firma jest bardziej widoczna w social mediach.

Jak to zrobić?

Profesjonalne pozycjonowanie, które przyniesie maksimum korzyści dla firmy wiąże się z zatrudnieniem specjalistów. Tylko oni będą w stanie skutecznie dobrać metody promocji do branży i zapotrzebowania rynku. W Polsce jest wiele firm, które zajmują się kompleksową obsługą SEO. Warto wybrać firmę z doświadczeniem i renomą, aby być pewnym inwestycji. Firma, która pomoże Ci szybko i niedrogo zdobyć klientów dla Twoich usług lub produktów to seofabryka.pl, która zajmuje się kompleksową obsługą firm zainteresowanych skuteczną promocją w Internecie. Firmę tworzą najlepsi specjaliści, którzy wiedzę oraz doświadczenie zdobywali w największych agencjach SEO w Polsce. Nie boją się oni kreatywnych i indywidualnych zadań i chętnie podejmują nowe wyzwania. Doskonali specjaliści i kompleksowa obsługa klienta sprawia, że nawet najbardziej wymagający klient będzie zadowolony z wyników ich pracy zauważając natychmiastowe efekty SEO.

Dla czytelników tego artykułu firma przygotowała promocję: 3 miesiące jej usług gratis! Jak je zdobyć? Wystarczy podczas kontaktu z firmą seofabryka.pl podać hasło "3=0".

Wyszukiwarki służą milionom użytkowników, którzy szukają odpowiedzi na swoje pytania lub potrzeby. Istnieje nawet powiedzenie: „jak nie wiesz to zapytaj gogle”. Jeśli masz stronę internetową, blog lub sklep internetowy, techniki pozycjonerskie mogą pomóc Twojej firmie rozwijać się i osiągnąć cele biznesowe. Warto zapamiętać, że pozycjonowanie to nie koszt, a inwestycja w rozwój. Nie zostawiaj swojej firmy przypadkowi – zaufaj specjalistom.

seofabryka.pl