Pozyskiwanie dofinansowania na własny biznes – skąd wziąć pierwsze fundusze?

Pozyskiwanie dofinansowania na własny biznes – skąd wziąć pierwsze fundusze? centrupożyczek360

Pozyskiwanie funduszy na założenie i rozwój działalności gospodarczej wcale nie musi być trudne. Wiele podmiotów kreuje przyjazne startupow środowisko, prywatni inwestorzy również nie szczędzą w swoich inwestycjach.

Na 38-milionowy kraj roczny wskaźnik powstawania startup-ów z różnych branż wynosi ponad dwa i pół tysiąca. W skali europejskiej jest to wynik zadowalający, na świecie przodować w startupowym rankingu zdaje się Izrael – tam wskaźnik ten wynosi ponad tysiąc na osiem milionów obywateli.

Duża potrzeba przedsiębiorczości wśród młodych Polaków (dane pokazują, że założycielami startupów są przeważnie osoby urodzone w latach 1986-1997) każe odpowiedzieć na bardzo ważne w tym kontekście pytania – skąd można czerpać pieniądze na swój pierwszy biznes?

Inkubatory

Jednym ze sposobów pozyskiwania funduszów są tak zwane Inkubatory Przedsiębiorczości, które pomagają młodym przedsiębiorcom w założeniu swojego biznesu. Na rynku dostępne są takie działalności, które mogą użyczyć swoją osobowość prawną, dzięki czemu młody przedsiębiorca, zakładający swój pierwszy biznes nie musi obawiać się opłacania wymaganych opłat – składek ZUS oraz podatku dochodowego.

Kreowanie przyjaznego dla biznesu środowiska pozwala na przetestowanie możliwości świeżo założonej firmy, bez obawy o jej upadek związany z niewypłacalnością. Niekiedy inkubatory dywersyfikują swoje usługi, oferując między innymi szeroko rozumiane doradztwo, na przykład marketingowe czy podatkowe.

Anioły Biznesu

Drugim sposobem pozyskania funduszy jest działalność prywatnych inwestorów – tak zwanych aniołów biznesu. Są to osoby posiadające na ogół bogate doświadczenie biznesowe, które decydują się na finansowe wspieranie młodych przedsiębiorców, w zamian za przyszłe udziały w zyskach. Tutaj, oprócz oczywiście przekonującego pomysłu na biznes, liczy się również osobowość, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, otwartość oraz sieć relacji. Nie należy się temu dziwić – aniołowie biznesu poświęcają własne środki finansowe i ryzykują, dlatego wzbudzenie jak największego zaufania gra tak ważną rolę.

Unia Europejska

Omawiając różne źródła pozyskiwania finansów niezbędnych do wystartowania z własną firmą, nie sposób nie zwrócić uwagi na dotacje unijne. To właśnie one zdają się posiadać najwięcej korzyści. By je pozyskać, należy wykazać się innowacyjnością, a same programy kierowane są do osób, które nie przekroczyły jeszcze trzydziestego piątego roku życia.

Wiele młodych firm szuka wsparcia finansowego za pośrednictwem serwisów crowdfundingowych. Jest to tak zwane finansowanie społecznościowe, które polega na dobrowolnych wpłatach osób zainteresowanych. Po uruchomieniu działalności firmy otrzymują one zakupiony produkt, najczęściej z dodatkowymi bonusami.

Podsumowując, źródeł pozyskania funduszy na założenie i rozwój własnej działalności gospodarczej jest naprawdę wiele, ogranicza nas tak naprawdę wyłącznie nasza wyobraźnia. Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że najtrudniej jest wpaść na dobry pomysł.


Artykuł został dostarczony przez portal https://www.centrumpozyczek360.pl na którym można znaleźć mnóstwo informacji dotyczących kredytów i pożyczek.