Należy zatem uważać, co zamieszczamy na portalach społecznościowych, bo niektóre, z pozoru błahe informacje, mogą nas zdyskwalifikować w postępowaniu rekrutacyjnym.
Według badań jednego z amerykańskich serwisów pracy, już ponad 50% pracodawców sprawdza, czy mamy profil społecznościowy. 40 proc. badanych przyznało zaś, że jeśli zebrane w ten sposób informacje przekonają go do kandydata, wówczas ponownie rozpatrzy jego podanie o pracę.
Informacje, które przekreślą Twoje szanse na pracę
Marcin Kotus, współzałożyciel portalu dla poszukujących pracy, praktyk i staży Feender.com uważa, że nowy sposób zbierania informacji to efekt coraz większej świadomości pracodawców o niepełnych informacjach, jakie kandydat wpisuje do aplikacji.
– CV i list motywacyjny najczęściej traktujemy jak swego rodzaju laurkę, którą wystawiamy sobie, by jak najlepiej sprzedać się pracodawcy. Natomiast pracodawca, mając tego świadomość, woli sięgnąć do internetu, do social media, gdzie znajdzie informacje, które są bardziej wiarygodne, a charakter treści, które są tam dostępne, na pewno jest zdecydowanie mniej formalny. W związku z czym to, co umieszczamy w sieci, jest tak istotne – mówi agencji informacyjnej Newseria Marcin Kotus, współzałożyciel portalu dla poszukujących pracy, praktyk i staży Feender.com.
Przeglądając profil kandydata w mediach społecznościowych, pracodawca najczęściej sprawdza, czy nie ma tam informacji o uzależnieniu od używek czy treści o charakterze seksualnym. Ale nie tylko.
Podobne artykuły:

Weź pracodawcę pod lupę
Niezależnie od panującej w danym momencie sytuacji na rynku, każdy z nas ma swoje wyobrażenie o wymarzonym pracodawcy. Czy jednak potrafi go wybrać? W jaki sposób można sprawdzić firmę do której aplikujemy tak, by uniknąć późniejszych rozczarowań?

Najdziwniejsze zawody świata
Kreatywność ludzi w poszukiwaniu pracy i pieniędzy nie zna granic. Nauczycielka, bankier, sprzedawca, dziennikarz? To wydaje się być już passé! Coraz częściej myślimy, że żeby zarobić, trzeba mieć dobry, nieszablonowy pomysł. Oto kilka propozycji.

Jak szukać pracy?
Jedną z metod szukania pracy jest udział w wirtualnych targach pracy.

Rosną oczekiwania studentów wobec pracodawców
Staż w międzynarodowej korporacji zamiast dorywczej pracy w sklepie – dzisiejsi studenci szukają pracy bardziej świadomie niż ci, którzy kończyli studia kilka lat temu.