Prezent biznesowy - co wybrać?

Prezent biznesowy - co wybrać? nova-pen.pl

W biznesie nie ma miejsca na błędne decyzje. Zasada ta dotyczy w jednakowym stopniu wszystkich aspektów firmowych. Nieważne czy chodzi o strategię rozwoju firmy czy prezenty dla kluczowych klientów, chcąc odnosić sukcesy musimy trafiać w sedno.

Ludzie odnoszący sukcesy w biznesie najlepiej wiedzą, jak długo trzeba budować pozycję na rynku oraz relacje z kluczowymi partnerami. Dobre stosunki z klientami są niewątpliwie czymś, o co warto dbać. To dlatego w również w biznesie przyjął się zwyczaj obdarowywania osób szczególnie ważnych i cieszących się sporym uznaniem. Nie jest to bynajmniej nowy trend, gdyż już przed wiekami podczas oficjalnych wizyt władcy i królowie obdarowywali się różnymi rzeczami na znak łączącej ich przyjaźni. 

Nie jest to powszechnie znany fakt ale tradycja obdarowywania się jest równie stara, co europejska cywilizacja. Jej początki sięgają starożytnego Rzymu i świąt nazywanymi saturnaliami, podczas których dzieci otrzymywały drobne upominki, głównie w postaci słodyczy. Mimo, że na przestrzeni wieków świat zmienił się diametralnie i ewoluowały okoliczności dawania świątecznych prezentów, jedno pozostało bez zmian – prezenty sprawiają radość. Tak było, jest i będzie niezależnie od biegu historii i lat. 

Nie inaczej jest w kwestii prezentów biznesowych, które ponadto służą okazywaniu szacunku i wdzięczności za owocną współpracę. Dodatkowym celem prezentów biznesowych jest podkreślenie klasy i dobrego gustu adresata prezentu, z tego też względu ofiarowany przedmiot musi być czymś nietuzinkowym. Dlatego niesłychanie ważny jest trafny wybór darowanego upominku. Nikt przecież nie lubi znajdować się w tej niezręcznej sytuacji, kiedy otrzymuje zupełnie nietrafiony prezent i próbuje robić „dobrą minę do złej gry”. Niezależnie od tego jaki przedmiot wybierzemy, postawmy na trwałość. Tak samo jak w biznesie, również tutaj jest ona bardzo ważna, ponieważ rzecz zawsze kojarzy się nam z tą osobą, od której ją dostaliśmy. Dlatego przynajmniej tak długo jak prezent będzie służył jego posiadaczowi, będzie on pozytywnie wspominał współpracę z naszą firmą. Jeżeli prezent będzie trafiony to możemy być w 100% pewni, że nawet po latach zostanie on w pamięci adresata budząc same pozytywne skojarzenia.

 

Dopasowując prezent do konkretnej osoby, pokazujemy również znajomość jej gustu i stylu, co z pewnością zostanie docenione. Jak zatem wybrać idealny prezent biznesowy? Wybierając to co najlepsze, czyli np. pióro, długopis lub portfel światowej klasy marek. Wybranie jednego z tych przedmiotów lub zestawu jest wyborem bezpiecznym. Dzieje się tak z jednego prostego powodu -  każdy z nas potrzebuje portfela lub przyrządu do pisania. Ponadto każda z tych rzeczy w jakimś stopniu przykuwa wzrok i jeżeli jest renomowanej marki, pomaga w kreowaniu prestiżowego wizerunku posiadacza. Jeżeli decyzja zapadła i potrzebny jest uznany dystrybutor artykułów tego typu,  z odsieczą przyjdzie nam ekspert w dziedzinie ekskluzywnych i prestiżowych prezentów - firma Nova. W jej asortymencie znajdziemy szeroki wybór akcesoriów z najwyższej półki, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Pióra, długopisy i galanteria skórzana to nie wszystko, co mogą nam zaoferować pasjonaci z tej dolnośląskiej firmy. Każdy zamówiony przedmiot może zostać spersonalizowany dla osoby, którą planujemy nim obdarować. Mówiąc o personalizacji mamy na myśli całą gamę usług zawierającą m.in. dobór koloru prezentu – może być to ulubiona barwa adresata prezentu – czy znakowanie z nadrukami, grawerami, tłoczeniami i naklejkami 3D na czele. O tym, że mamy do czynienia z profesjonalistami z krwi i kości przekonuje w jednej ze swych wypowiedzi współtwórca firmy Nova, Bartłomiej Wawrzyńczak: „Tak naprawdę to, czym się zajmujemy ma wiele wspólnego z radością, niespodzianką, prezentami i chwilami, w których chcemy kogoś docenić lub sami jesteśmy doceniani. Te momenty są zawsze wyjątkowe i radosne, dlatego można powiedzieć, że pracujemy w najprzyjemniejszej branży na świecie, która daje możliwość przeżycia takich chwil”. Jak w każdym aspekcie biznesu, również w dziedzinie prezentów lepiej współpracować z profesjonalistami. To, w połączeniu z naszym zaangażowaniem, jest jednym z kroków w drodze do sukcesu. Więcej na nova-pen.pl.

.