Prezent dla klienta – dobry pomysł na ocieplenie wizerunku

Prezent dla klienta – dobry pomysł na ocieplenie wizerunku drukarniaonline.pl

Prowadząc firmę, warto zadbać o relacje z klientami. Podstawą jest wysoka jakość, teminowość i profesjonalna obsługa – bez tego nie ma możliwości nawiązania żadnej współpracy. Dobrym pomysłem, aby te relacje ocieplić jest upominek – dlaczego?

Prezent

Ludzie lubią dostawać prezenty – jest to niezaprzeczalny fakt. Warto się na tym oprzeć i kierować się tym w działaniach związanych z postrzeganiem naszej firmy przez klientów. Oczywiście przy działalnościach usługowych (szczególnie zajmujących się edukacją w jakimś temacie) dobrym pomysłem jest np. e-book z przydatnymi informacjami, ale w przypadku przedsiębiorstwa zajmującym się np. produkcją, nie jest to zwykle tak proste. Właśnie dlatego warto się zastanowić, co może być dobrym prezentem.

Czy prezent musi być drogi?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że by człowiek docenił upominek, powinno się coś w niego zainwestować – czas, umiejętności albo po prostu pieniądze. W przypadku, kiedy prezent ma być od firmy, a nie osoby fizycznej, dwie pierwsze „inwestycje” trudno w jakikolwiek sposób wdrożyć, więc zostaje ostatnia – pieniądze. Tutaj pojawia się pytanie – jak drogi powinien podarunek, żeby klient go docenił?

Okazuje się, że pieniądze w zasadzie nie są głównym czynnikiem, jeśli chodzi o obdarowywanie. W dużej mierze jednak działa coś innego. Pierwszą i najprostszą rzeczą, bo wręcz oczywistą, jest sam gest – podarowanie czegoś „za darmo” (choć w zasadzie dana osoba musi zostać klientem, więc zapłacić za nasz produkt lub usługę, żeby otrzymać gratis – co sprawia, że wcale za darmo to nie jest) sprawia, że człowiek czuje się dobrze. Z drugiej strony warto pomyśleć o…

...użyteczości.

Choć o wiele łatwiej byłoby wybrać jakiś drobiazg, który nie reprezentuje sobą nic nadzwyczajnego i jedynie można go postawić na półce, by zbierał kurz, istnieje o wiele lepsza opcja. Wbrew pozorom to, co wybierzemy na prezent dla klienta, może determinować jego postrzeganie naszej firmy. Obdarowując go czymś pożytecznym, pokazujemy, że ważna jest dla nas praca i to, jak ją wykonujemy, co stawia nas w bardzo dobrym świetle.

Właśnie dlatego bardzo dobrym prezentem może być kalendarz biurkowy, który może zostać spersonalizowany w dowolny sposób, dzięki czemu możemy dodać np. logotyp firmy. Dobrej jakości kalendarze biurkowe znajdziesz na drukarniaonline.pl.

drukarniaonline.pl