Prezenty świąteczne dla kontrahentów

Prezenty świąteczne dla kontrahentów nobilia.pl

Utrzymywanie dobrych relacji z kontrahentami jest niezwykle ważne, dlatego też w okresie świątecznym warto podarować im niezobowiązujący upominek. Najpopularniejszymi są oczywiście kosze świąteczne, jednak pomysłów na prezent jest znacznie więcej.

Kosze świąteczne

W relacjach biznesowych standardowym prezentem świątecznym są oczywiście kosze świąteczne, które można zakupić niemal w każdym sklepie, nawet tym internetowym. Można o tym przekonać się, odwiedzając stronę Nobilia.pl. Co jednak można znaleźć w takich koszach świątecznych? Przede wszystkim słodycze z najwyższej półki takie jak bombonierki, pierniczki, pralinki oraz czekolada, słone przekąski, zestaw herbat, dobra kawa, a także alkohol. Oczywiście zawartość takiego kosza świątecznego można modyfikować, dobierając produkty, które będą dopasowane do budżetu. Taki prezent z pewnością spodoba się kontrahentowi, o ile oczywiście będzie elegancko zapakowany.

Kartki świąteczne

Bardzo ciekawym dodatkiem do koszy świątecznych oraz innych upominków są kartki z indywidualnie dobranymi życzeniami świątecznymi. Takie kartki sprawdzają się również idealnie w sytuacji, gdy dane przedsiębiorstwo ma wielu kontrahentów oraz dosyć ograniczony budżet. W sklepach wybór kartek świątecznych jest bardzo duży, jednak, zamiast kupować standardową kartkę, warto postawić na taką, która została wykonana ręcznie.

Elektronika

Innym dosyć popularnym pomysłem na świąteczny prezent dla kontrahenta są elektroniczne gadżety, które stanowią niezwykle przydatne narzędzie w codziennej pracy. Decydując się jednak na podarowanie takiego gadżetu, warto zadbać o to, aby pojawiło się na nim firmowe logo, ponieważ taki prezent będzie wtedy dodatkowo stanowił świetną reklamę dla firmy. Co jednak mieści się pod hasłem gadżety elektroniczne? Chodzi tu przede wszystkim o zewnętrzny dysk twardy, pendrive, powerbank, czy też kartę pamięci. Jeśli budżet na to pozwala, można zdecydować się na kilka takich drobiazgów, jednak w przypadku ograniczonego budżetu lepiej wybrać jeden gadżet, dołączając do niego kartkę świąteczną.

Ozdoby świąteczne

Bardzo dobrą alternatywą dla koszy świątecznych może być zakup ozdób, które warto wykorzystać nie tylko w biurze, ale również w domu. Oczywiście nie chodzi tutaj o zakup ogromnej choinki, czy też girland, a raczej czegoś drobniejszego. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku stylowe bombki, ozdoby wykonane z filcu w postaci reniferów, bałwanków lub gwiazdek, a także ozdoby, które produkowane są z drewna. Pozostając w temacie ozdób, dosyć ciekawym pomysłem może być również zakup eleganckiego stroika świątecznego lub flowerboxa. Czym jednak jest flowerbox? To eleganckie pudełko, które zawiera żywe kwiaty, iglaste gałązki oraz inne świąteczne ozdoby.

Bilety lub vouchery

Pomimo tego, iż kosze świąteczne są niezwykle popularnym prezentem dla kontrahentów, to jednak zaczynają powoli ustępować miejsca biletom oraz voucherom. Taki prezent z pewnością wpłynie bardzo korzystnie na relacje biznesowe, ponieważ niewielu przedsiębiorców ma czas na to, aby stać w długich kolejkach po bilet do teatru, czy też do opery. Odrobina rozrywki pomoże, choć na chwilę zapomnieć o codziennej rzeczywistości, co odbije się przy okazji korzystnie na ogólnym samopoczuciu. Oprócz biletów na sztukę teatralną dosyć popularne stają się również vouchery na zabiegi SPA, które z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę.

Galanteria skórzana

Przedsiębiorcy, którzy uważają, iż zarówno kosze świąteczne, jak i wspomniane powyżej upominki są przereklamowane, mogą postawić na coś bardziej wyszukanego, czyli na galanterię skórzaną, która zawsze jest ponadczasowa oraz elegancka. Co jednak mieści się pod tym pojęciem? Przede wszystkim etui na długopisy lub pióro, wizytownik, aktówka na dokumenty, czy też inne tego typu akcesoria. Taki prezent z pewnością wzbudzi uznanie w oczach kontrahenta i pozwoli na utrzymanie pozytywnych relacji.