Przedsiębiorca z etatem ma mniej czasu dla własnej firmy

Przedsiębiorca z etatem ma mniej czasu dla własnej firmy sxc.hu

Według badań Gallupa około 1/3 właścicieli mikrofirm (zatrudniających mniej niż 5 osób) obok swojej działalności ma także pracę.

Badanie wskazuje, że zależność od dodatkowej pracy jako źródła przychodu maleje z czasem. Ponad połowa właścicieli najmniejszych firm odpowiedziała, że ich dochód zależy przede wszystkim od dodatkowej pracy, a nie od posiadanego biznesu. Jeśli posiadana firma jest starsza niż 2 lata, liczba przedsiębiorców zależnych od dodatkowego źródła dochodu spada do 44%.

Podobne artykuły:

Gdy własna firma ma więcej niż 20 lat, tylko 19% właścicieli polega na innym źródle przychodów.

Przyczyną tego stanu rzeczy są przede wszystkim niewielkie przychody młodych firm. – Prawdopodobieństwo, że właściciele firm polegają na zewnętrznym źródle dochodów maleje wraz ze wzrostem zysku z ich własnej firmy – wskazują badacze.

Nie tylko zalety

Mimo że dodatkowa praca pozwala zapłacić rachunki, to zazwyczaj spowalnia rozwój własnej firmy. Przedsiębiorca nie musi się tak bardzo martwić o zyski, gdyż nawet jeśli w danym miesiącu jego firma nie zarobi, on i tak będzie finansowo bezpieczny.

Podobne artykuły:

Jednoczesne prowadzenie firmy i praca na etat to wykańczające zajęcie. Dlatego, niepewni zysków, za to pełni obaw o finansowe bezpieczeństwo potencjalni przedsiębiorcy często rezygnują z zakładania firmy i skupiają się na pracy na etat.

Opracowano na podstawie businessnewsdaily.com

Nowoczesna Firma S.A. Konrad Budek