Przedsiębiorcy inspirują się elastycznymi formami pracy

Przedsiębiorcy inspirują się elastycznymi formami pracy materiały prasowe

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o pracowników, którzy wyróżniają się nowatorskością i przedsiębiorczością, aby wspomagać rozwój organizacji. Jakie są najlepsze sposoby na wspieranie innowacyjności w firmie?

Jak wynika z najnowszego badania wykonanego na zlecenie firmy Regus — dostawcy rozwiązań w zakresie elastycznych form pracy — 51% przedsiębiorców w Polsce uważa, że kluczowym czynnikiem innowacyjności jest elastyczna praca.

Podobne artykuły:

Przedsiębiorczość we własnej organizacji

Firmy takie jak Google czy Dell przywiązują coraz większą wagę do rozwoju przedsiębiorczości wewnątrz własnej organizacji. Dlatego uczestnicy ankiety zostali poproszeni o wybranie rozwiązań, które według nich są kluczowe dla wspierania przedsiębiorców. Okazuje się, że ponad połowa polskich firm jako odpowiedź wskazała programy rozwijające umiejętności (52%). Kolejne typy to mieszanie pracowników pełniących różne funkcje (41%) oraz szkolenia zawodowe (23%).

Takie wnioski płyną z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę Regus, w ramach którego zebrano opinie przeszło 19 tysięcy przedstawicieli kadry kierowniczej i właścicieli firm z 98 krajów.

Inne interesujące informacje:                             

  • 22% respondentów informuje, że możliwość dostępu do kierownictwa wyższego szczebla jest kluczowym czynnikiem zachęcającym do innowacji.
  • 90% respondentów uważa, że w ciągu ostatnich pięciu lat w ich sektorze nastąpił rozwój przedsiębiorczości.
  •  9% ankietowanych twierdzi, że rośnie liczba kobiet przedsiębiorców, a 4% zauważa wyraźny wzrost przedsiębiorczości.

Podobne artykuły:

Ruud Doggen, Managing Director CEE Regus tak komentuje wyniki: – Małe firmy stanowią przeszło 90% przedsiębiorstw i ponad trzy piąte wszystkich zatrudnionych w większości gospodarek – to oczywiste, że przedsiębiorczość należy rozwijać i wspierać – dodaje Ruud Doggen. – Firmy zdają sobie jednak sprawę także z innowacyjnej siły przedsiębiorców i chcą promować taką postawę wśród własnych pracowników. Jak to zrobić? Elastyczne formy pracy znakomicie wpisują się w potrzeby pracowników w zakresie lepszej równowagi między życiem zawodowym a osobistym, ponieważ umożliwiają wybór czasu i miejsca pracy. Ponadto zapewniają możliwość współpracy z osobami zajmującymi różne stanowiska, a nawet reprezentującymi różne firmy, dzięki czemu poszerzają ich horyzonty i pomagają zdobywać nowe doświadczenia. Elastyczność i różnorodność sprawiają, że pracownicy myślą niesztampowo i poszukują innowacji – dodaje Ruud Doggen.