Przedsiębiorstwa mają większe oczekiwania wobec zabezpieczeń bram internetowych

Przedsiębiorstwa mają większe oczekiwania wobec zabezpieczeń bram internetowych nf.pl

Przedsiębiorstwa szukają zabezpieczeń bram internetowych, które zapewniają nie tylko podstawową ochronę, ale także bogaty zestaw funkcji. Rozwiązanie zabezpieczające powinno efektywnie zarządzać użytkowaniem Internetu przez pracowników i nie ograniczać się do podstawowego filtrowania adresów URL, ale przeciwdziałać atakom typu „zero-hour” poprzez ocenę reputacji adresów WWW. Nie może również narażać firmy na wielkie wydatki.

Warunki te spełnia nowe rozwiązanie Trend Micro Web Gateway Security, integrujące produkt InterScan Web Security Virtual Appliance 5.0 z nowym modułem Advanced Reporting and Management. To kompleksowe rozwiązanie wykorzystuje infrastrukturę Trend Micro™ Smart Protection Network™ , która stanowi źródło informacji o zagrożeniach internetowych.

Trend Micro™ Web Gateway Security zapewnia wydajne skanowanie systemów w celu wykrycia szkodliwego oprogramowania, administrację opartą na regułach oraz dynamiczne funkcje raportowania. Jest to najbardziej kompleksowe i najszybciej reagujące rozwiązanie do zabezpieczania bram internetowych o najniższym całkowitym koszcie posiadania na rynku. Oferuje również najlepsze technologie chroniące przed wirusami i oprogramowaniem szpiegującym, które czyszczą, usuwają lub poddają kwarantannie zainfekowane treści.

Kto, co, kiedy, jak i gdzie? - czyli informacje o korzystaniu z Internetu przez pracowników firmy

Zintegrowany moduł zaawansowanego zarządzania i tworzenia raportów (Advanced Reporting and Management) umożliwia śledzenie wszystkich operacji internetowych w firmie i zapewnia dostęp do informacji w czasie rzeczywistym na bardzo szczegółowym poziomie. Coraz więcej serwisów WWW (nawet tych, które wydają się dobrze zabezpieczone) pada ofiarą hakerów. Pracownicy używają Internetu nie tylko w celach służbowych, ale również prywatnych. W godzinach pracy robią zakupy w Internecie, przeprowadzają transakcje bankowe lub przeglądają sieci społecznościowe. W ten sposób otwierają drzwi cyberprzestępcom, którzy zrobią wszystko, żeby przechwycić dane w celu osiągnięcia nielegalnych zysków.

Dla kierowników działów informatycznych jest to poważny problem. W badaniach przeprowadzonych niedawno przez Trend Micro wśród blisko 200 dyrektorów ds. informatycznych wyższego szczebla 75% respondentów przyznało, że niepokoi się takimi operacjami internetowymi przeprowadzanymi przez pracowników w czasie pracy. Prawie 70% przedstawicieli tej grupy byłoby nawet skłonne ograniczyć dostęp do niektórych stron WWW, takich jak sklepy internetowe czy serwisy społecznościowe.

Rozwiązanie Advanced Reporting and Management umożliwia kierownikom działów informatycznych efektywne śledzenie operacji internetowych wykonywanych przez pracowników. Oferuje ono dynamiczną konsolę, funkcje monitorowania w czasie rzeczywistym, profesjonalną analizę działań użytkowników oraz raporty na różnych poziomach szczegółowości. W rezultacie zagrożenia są wykrywane szybciej, a informatycy mogą na nie natychmiast reagować.

Nowy produkt pozwala łatwo sprawdzić, skąd pochodzi szkodliwe oprogramowanie, kto i kiedy spędza godziny na przeglądaniu stron niezwiązanych z pracą (i obniża produktywność firmy), kto odpowiada za spowolnienia w pracy sieci itp. Jako programowe urządzenie wirtualne doskonale wpisuje się w aktualną tendencję do standaryzacji sprzętu i wirtualizacji systemów.

- Nasza firma jest w 100% uzależniona od Internetu. Poprzednie rozwiązania zabezpieczające nie pozwalały nam jednak na skuteczne wdrożenie firmowych reguł korzystania z sieci WWW — powiedział Rudy Dellafiore, kierownik ds. informatyki w Bass Underwriters, jednej z największych niezależnych firm świadczących specjalistyczne usługi. - Dopiero rozwiązanie Trend Micro umożliwiło nam kontrolę użytkowania Internetu przez pracowników. Wiemy, jakie strony odwiedzają i wprowadzamy ograniczenia, których nie da się obejść.

Nowe funkcje i rozwiązania

InterScan Web Security Virtual Appliance zapewnia kompleksową ochronę bram internetowych przed zagrożeniami z Internetu. Konsoliduje filtrowanie adresów URL z oceną reputacji stron WWW w czasie rzeczywistym (w obu tych kategoriach wyprzedziliśmy naszych konkurentów w niezależnych testach) oraz umożliwia efektywne skanowanie treści. Klient może przeznaczyć dla tej aplikacji własny, standardowy sprzęt lub zainstalować ją w środowisku VMware wraz z innymi aplikacjami.

Nowa wersja rozwiązania została wzbogacona o następujące funkcje:

  • skanowanie ruchu HTTPS i tworzenie reguł opartych na wyjątkach dla określonych serwisów WWW lub ich kategorii w celu zapewnienia poufności danych;
  • elastyczny mechanizm filtrowania adresów URL umożliwiający wprowadzanie niestandardowych kategorii adresów, wyjątków i list dostępnych typów plików;
  • blokowanie na poziomie obiektów, które zabezpiecza strony internetowe Web 2.0 poprzez wprowadzenie szczegółowych reguł bez blokowania całych stron;
  • obsługa funkcji SafeSearch w wyszukiwarkach Google i Yahoo!, która uniemożliwia ukazywanie się niewłaściwych treści w wynikach wyszukiwania;
  • identyfikacja użytkowników oparta na katalogu możliwa dzięki wdrożeniu w trybie przezroczystego mostu, Tryb ten umożliwia analizowanie całego ruchu w Internecie bez rekonfiguracji przeglądarek użytkowników lub innych urządzeń sieciowych w środowisku.


- Rozwiązanie InterScan Web Security Virtual Appliance firmy Trend Micro umożliwiło nam znaczne zmniejszenie wykorzystania sieci (z 95% do 35% przepustowości) dzięki efektywnemu blokowaniu dostępu do niepożądanych serwisów, z których pracownicy pobierają pliki muzyczne i wideo — powiedział Dellafiore.

- Większość dostępnych na rynku zabezpieczeń bram internetowych nie tylko nie potrafi skutecznie powstrzymać zagrożeń z Internetu, ale charakteryzuje się bardzo wysokimi kosztami zarządzania — powiedział David Lieberman, dyrektor Trend Micro ds. bram internetowych i rozwiązań ułatwiających współpracę. - Trend Micro Web Gateway Security zapewnia klientom lepszą ochronę, większą elastyczność i niższe całkowite koszty posiadania. Przedsiębiorstwa nie muszą wydawać ogromnych sum, aby dysponować zabezpieczeniem wysokiej klasy. Najwyższa jakość może iść w parze z rozsądną ceną.

Trend Micro