Przesyłki sądowe - wątpliwości wokół przetargu na 500 mln zł

Przesyłki sądowe - wątpliwości wokół przetargu na 500 mln zł Wikimedia Commons

Kancelaria prawna, reprezentująca firmę InPost, która wraz z Polską Grupą Pocztową wygrała przetarg na obsługę przesyłek sądowych, należy do jednego z byłych doradców ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina.

Mirosław Barszcz, wspólnik w kancelarii GWW Legal, która reprezentowała firmę InPost, był doradcą ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Oznacza to, że prywatni wspólnicy Barszcza byli stroną w przetargu przygotowywanym przez resort, w którym prawnik pracował.

Kontrowersyjny przetarg

Julia Pitera ostrzegała Jarosława Gowina przed możliwymi konsekwencjami przetargu. - Biografia zawodowa pana Mirosława Barszcza budziła moje duże wątpliwości. On był współwłaścicielem kancelarii o działalności lobbingowej. Nie rozumiem takiej sytuacji, w której doradca urzędnika robi to woluntarystycznie, dlatego musi mieć w tym interes - mówiła w Radiu ZET.

Podobne artykuły:

Politycy opozycji także krytykowali ten przetarg. Twój Ruch chce, by sprawą zajęło się CBA a SLD domaga się komisji śledczej.

Jarosław Gowin nie krył zadowolenia z wyniku przetargu. - Poczta Polska musi wreszcie się nauczyć, że powinna konkurować o klientów – powiedział w radiowych „Sygnałach dnia”.

Pół miliarda za listy z sądu

Polska Grupa Pocztowa wygrała wart 500 mln. przetarg na dostarczanie korespondencji z sądów i prokuratur. Wynik przetargu był zaskakujący między innymi dla sądów, których pracownicy obawiali się, czy prywatne przedsiębiorstwo, które nie dysponuje taką siecią punktów jak Poczta Polska, będzie w stanie dostarczyć administracyjne przesyłki do adresatów równie sprawnie, co dotychczasowy usługodawca. Poczta zaskarżyła wynik przetargu oraz odwoływała się do sądu.

więcej na dziennik.pl

red