Przyjmiesz pracę z wynagrodzeniem - 1 grosz miesięcznie?

Przyjmiesz pracę z wynagrodzeniem - 1 grosz miesięcznie? Photo credit: Daniele Zedda / Foter

Czy zgodziłbyś się na podjęcie pracy, gdybyś miał zagwarantowane 3 lata zatrudnienia, w pierwszym miesiącu otrzymałbyś wynagrodzenie w wysokości 1 grosza, a w każdym następnym miesiącu dwa razy więcej niż miesiąc wcześniej?

Jeśli się nie zgodziłeś, to przepadło Ci wynagrodzenie za 3 lata pracy, o łącznej wysokości ponad 687 milionów złotych. Procent składany polega na tym, że każdy zysk z inwestycji jest dalej reinwestowany.

Zysk

Dla przykładu, jeśli zainwestujesz w biznes 100 tysięcy złotych i będziesz wyciągać z tego biznesu 30% zysku corocznie, to w drugim roku będziesz miał już 130 tysięcy, a Twój zysk roczny wyniesie 39 tysięcy. Dzięki temu po dziesięciu latach Twój majątek przekroczy milion złotych, a zysk roczny będzie wynosił około 320 tysięcy złotych. Za to już po dwudziestu latach będziesz miał majątek o wartości około 15 milionów złotych, a Twój zysk roczny będzie wynosił około 4 milionów 400 tysięcy złotych.

Jeśli odpowiednio reinwestujesz swój dochód, to Twoje zyski są coraz większe i większe. Między innymi dlatego powstało tak wiele firm proponujących kredyty. Jeśli pożyczkodawca pożycza 100 tysięcy złotych na rok, przy oprocentowaniu 15 % w skali roku, to w 1 miesiącu odzyskuje ponad 9,5 tysiąca złotych, które może dalej reinwestować. Dlatego jego rzeczywisty roczny zysk jest znacznie większy niż 15 %.

Podobne artykuły:

Drugim aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest to, że zadaniem Urzędu Skarbowego jest zabieranie jak największego podatku od jak największej liczby osób. Przeciętni ludzie, którzy są zatrudnieni na etacie, nie mają możliwości manipulowania podatkiem. Jednak przedsiębiorcy posiadający odpowiednią wiedzę finansową, poprzez odpowiednie zabiegi mogą płacić podatki bliskie zeru. Dla przykładu - jeśli Twój dochód w firmie wynosi 10 tys. zł brutto, to po zapłaceniu podatku VAT i dochodowego zostanie Ci niecałe 6,5 tys.. Podatek to największy koszt przedsiębiorcy, a przy odpowiednich działaniach można zmniejszyć go do bliskiego zeru.

Warren Buffett, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, zarabiający średnio 37 milionów dolarów dziennie i posiadający majątek  warty 59 miliardów dolarów, twierdzi, że płaci mniejsze podatki niż jego sprzątaczka. Z pewnością korzysta on z zasady reinwestowania swojego dochodu.

Bogaci coraz bogatsi

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że “najgorszą formą aktywów są pieniądze w gotówce”, ponieważ zamiast gotówki w wysokości 6,5 tys. zł można byłoby mieć inwestycję o wartości 10 tys. zł, która powoduje rozrost Twojego majątku.

Zachęcamy do tego, abyś zawsze inteligentnie reinwestował swój dochód, w pierwszej kolejności w rozwój swojej firmy. Bogaci stają się coraz bogatsi, ponieważ stosują jedną prostą zasadę, dzięki której pomnażają swoje pieniądze w ogromnym tempie. Ciągle reinwestują to, co zyskują, dzięki czemu płacą niskie podatki, korzystając jednocześnie z zasady procentu składanego. Mądre reinwestowanie swoich pieniędzy to klucz do sukcesu. Znajdź najlepszy sposób reinwestowania swojego dochodu, a Twój majątek zacznie się znacznie powiększać.  Warto, abyś zapytał swoją księgową o rozliczanie podatku dochodowego i podatku VAT raz na kwartał zamiast raz na miesiąc, jak to przeważnie jest, a wtedy będzie Ci znacznie prościej reinwestować Twój dochód.

Leaders Perspectiv Marcin Rejch