Przyzwolenie społeczne przyczyną tragedii w Kamieniu Pomorskim

Przyzwolenie społeczne przyczyną tragedii w Kamieniu Pomorskim sxc.hu

Szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz odniósł się na antenie radia TOK FM do tragedii w Kamieniu Pomorskim, gdzie kierowane przez 26-latka BMW wypadło z drogi i wjechało w grupę ludzi.

W ocenie ministra problemem jest przyzwolenie społeczne na jazdę po alkoholu. Kierowcy wsiadają do samochodu z osobami, które widzą, że są pijani - wyjaśnił minister i dodał, że ta kwestia jest kluczowa w całej sprawie.

W Nowy Rok w Kamieniu Pomorskim kierowane przez 26-latka BMW wypadło z drogi i wjechało w grupę ludzi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem BMW z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na chodnik uderzając w grupę spacerujących osób. W wyniku tego zdarzenia sześć osób poniosło śmierć, a dwie trafiły do szpitala. Wśród ofiar jest pięć osób dorosłych oraz jedno dziecko, które zmarło w karetce. Kolejnych dwoje dzieci przebywa w szczecińskim szpitalu.

W wydychanym powietrzu u 26-latka stwierdzono 2 promile alkoholu. Samochodem wraz z nim jechała 20-letnia kobieta, która była trzeźwa. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po wypadku policja informowała, że rozważa trzy jego przyczyny: brawurę, nadmierną prędkość i premedytację - informowała Polska Agencja Prasowa.

W październiku 2013 r. policjanci ujawnili 12 827 kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

W 2011 roku policja ujawniła w całej Polsce 183 488 nietrzeźwych kierowców, co oznacza wzrost o 10,6 proc. w porównaniu do roku poprzedniego.


Nowoczesna Firma S.A. Paweł Krusiński